Буковинців попереджають про небезпеку захворіти на лептоспіроз.
Як розповіли у Чернівецькому обласному лабораторному центрі МОЗ, на території області лептоспіроз є найбільш розповсюдженою природно-вогнищевою особливо небезпечною інфекційною хворобою.
За 6 місяців 2020 року на лептоспіроз в області захворіла одна людина, торік за цей період занедужало 4 людей.
Ризик захворіти на лептоспіроз в області зберігається, оскільки, за результатами моніторингу циркуляції збудників в об’єктах довкілля, інфікованих лептоспірами гризунів виявлено на всіх адміністративних територіях області.
Лептоспіроз – це гостре інфекційне захворювання, спричинене бактерією Leptospira. Переносниками лептоспір у природі є гризуни (щури, миші), а також свині, рідше – велика худоба та собаки.
Зараження людей відбувається через ушкоджену шкіру та слизові оболонки під час купання у водоймищах зі стоячою водою, при вживанні сирої води із природних водойм, молока та м’яса заражених тварин, при контакті із інфікованими тваринами.
– Вчасно не розпочате лікування призводить до ураження нирок, печінки, менінгіту, навіть смерті. Захворюваність на лептоспіроз сезонна, зростає влітку і восени, більшість випадків виникає в серпні-вересні, – розповідає завідувач відділу лабораторного центру Юрій Падурару. – Захворювання виникає у період від 7 до 14 днів після зараження. Починається гостро, з проявів начебто звичайної застуди: підвищення температури тіла до 39-39,5 °C, яка зберігається у наступні 6-10 днів. Хворі скаржаться на сильну загальну слабкість, біль голови, нудоту, блювоту. Дуже характерною ознакою є сильні болі в м'язах, особливо в литкових. Хворий має характерний зовнішній вигляд: обличчя та склери гіперемовані, кон’юнктивіт, на слизових губ та носа можливий герпетичний висип, іноді виникають носові кровотечі. Можлива поява жовтяниці.
Ризики захворіти на лептоспіроз суттєво зменшуються, якщо уникати перебування у потенційно зараженій воді, з тваринами в сільському господарстві треба працювати в захисному одязі, домашнім тваринам необхідно зробити щеплення проти лептоспірозу.
Усі хворі на лептоспіроз чи з підозрою на це захворювання підлягають обов’язковій госпіталізації до інфекційного відділення, вони потребують специфічного лікування.
Якщо хтось з вас чи ваших рідних помітив в себе подібні симптоми, не зволікайте – терміново звертайтеся до лікарів, оскільки у хворого на лептоспіроз кожний втрачений день зменшує шанси на видужання.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
21-07-2020, 20:40
0
13 602