Медики госпіталізували 9-річну дівчинку, яка отримала забій органів черевної порожнини. Дитина травмувалася під час гри – внаслідок падіння на неї саманної стіни господарської будівлі на території закинутого домогосподарства.
А у вечері 14 липня, в одному із торгових центрів Чернівців, 5-річний хлопчик впав на ескалаторі. Дитині відірвало палець на правій руці, йдеться у публікації газети "Молодий буковинець".
Влітку діти травмуються частіше, ніж в інші пори року. Зазвичай через власну необережність або через недогляд батьків.
– Останнім часом дітки частіше травмуються через велосипеди, мопеди. Травми бувають різними: від переломів кінцівок до серйозних травм голови, – розповідає заступник директора Центру екстреної медичної допомоги і медицини катастроф Богдан Главацький.
Найчастіше травмуються діти віком від восьми до 12 років.
– У цьому віці діти найактивніші, їм все цікаво. Вони лазять по деревах, гуляють в недобудовах, де або самі падають, або на них щось падає. Також часто травмуються діти, яких недогледіли батьки, – розповідає завідувач хірургічним відділенням міської дитячої лікарні Микола Хома.
За словами пана Миколи, батьки, діти яких отримали травми, не пояснюють своїм чадам правила поведінки та безпеки на вулиці.
– Також маленькі діти часто щось вдихають або ковтають, теж через недогляд батьків. У нас почастішали випадки, коли привозять дітей, які наковталися магнітних кульок. Це дуже небезпечно, бо призводить до перфорації шлунку (дірка в шлунку, – авт.), а якщо вчасно не звернутися до лікарів, то й до летальних випадків, – розповідає Микола Хома.
Рятувальники кажуть, що нещасні випадки за участю дітей трапляються саме через те, що батьки не простежили.
– З початку року на водоймах втопилося двоє маленьких дітей. Також пожежі часто трапляються, бо батьки не пояснили дітям правила безпеки. Діти граються із сірниками, а це призводить до трагічних наслідків, – каже прессекретар обласного управління ДСНС Сергій Бабчук.
Як вберегти дитину від біди:
не залишати дітей дошкільного віку одних, навіть на короткий час;
навчати дітей користуватися дверним вічком;
не дозволяти відчиняти двері незнайомій людині;
не дозволяти дітям розмовляти з незнайомими людьми на вулиці;
вчити користуватися телефоном для виклику “101”, “102”, “103”, ”104”;
забороняти дітям підбирати на вулиці незнайомі предмети;
забороняти грати ріжучими гострими предметами;
забороняти користуватись ліфтом без супроводу дорослих;
не дозволяти дражнити тварин.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram