Фото "Суспільне Буковина"
У Чернівцях понад 300 медиків хворіють на коронавірус. Вони доводять, що справді інфікувалися COVID-19, щоби отримати доплати.
Про це повідомляє
"Суспільне Буковини", пише molbuk.ua
Медпрацівникам, які захворіли на COVID-19, держава обіцяє компенсації. Втім лише тим, хто доведе, що інфікувався на роботі. В Чернівецькій області на виплати претендують 311 медпрацівників. Однак ще жоден не отримав компенсацію.
Медсестра Люба Татарин захворіла на COVID-19 до того, як її лікарня у Вижниці стала госпітальною базою для прийому інфікованих. Вона приймала пацієнтів без захисного костюму – лише в масці та рукавичках.
"У нас була пацієнтка, в якої пізніше підтвердили коронавірус. Вона не знала про хворобу, коли звернулась до нас. Частина медсестер пішла на самоізоляцію. Але частині треба було працювати. Ми всі контактували між собою, тому я не знаю непевне, як інфікувалась", – каже медсестра.
Люба Татарин хворіла протягом трьох тижнів, а після двох негативних результатів тестів повернулась на роботу. Вона може отримати компенсацію, якщо її хворобу визнають професійним захворюванням. Відшкодувати можуть втрачений заробіток та гроші на лікування. Обставини інфікування з’ясовує епідеміолог, а документи збирає інженер з техніки безпеки медзакладу.
"Якщо медпрацівник працює в стаціонарі, довести, що він набув COVID-19 на роботі, буде простіше. Інша справа – амбулаторії та поліклініки. Знайти, від кого заразився медик, складно", – каже епідеміологиня Лариса Гулей.
На базі медзакладу, де є хворі співробітники, створюють комісію, яка вирішує, чи виплачувати компенсацію – 100% лікарняного, безвідносно стажу роботи. Гроші виплатить фонд соціального страхування.
Окрім медпрацівників, виплати можуть отримати також співробітники лабораторій, що проводять тестування на COVID-19, каже в.о начальника обласного фонду соцстрахування Андрій Шевченко.
Лікарям, які вимушено були на самоізоляції, але не були інфіковані, також виплатять компенсацію.
Станом на 1 червня в області на неї претендують 311 медпрацівників. Однак поки немає результатів епідеміологічних розслідувань. Відтак жоден ще не отримав грошей. "Це пов’язано з тим, що бракує лікарів-епідеміологів, які не завантажені основною роботою [тестуванням на коронавірусну інфекцію]", – каже Андрій Шевченко.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
1-06-2020, 21:25
0
5 775