"Чернівціводоканал" пояснив, чому Чернівці після сильного дощу перетворюються на "майже Венецію".
Як розповіли у пресслужбі компанії, основні причини постійних підтоплень в різних районах міста - у ландшафті та старій каналізаційній системі.
"Не секрет, що Чернівці – "місто на семи пагорбах". Та не усі знають, що між цими пагорбами колись протікали річки (а подекуди вони і досі є – у вигляді засмічених струмочків типу Клокучки). На місці вулиці Лук’яна Кобилиці взагалі був каскад озер.
Каналізацію Чернівців почали будувати на початку 1900-х років. Ми і донині використовуємо ті 160 кілометрів каналізаційних труб, прокладених за часів Австро-Угорщини. Сьогодні вся каналізаційна мережа міста (270 кілометрів) навіть вполовину не збільшилась, хоча саме місто розрослось в багато разів. В районах нової житлової забудови каналізаційні мережі будували і продовжують будувати по повній роздільній системі, тобто, побутові відходи – в одні труби, опади – в інші. На початку ж 1900-х – усе, що потрапило в каналізацію, те пішло в Прут. Саме тому під час щільних опадів колектори та труби водовідведення центральної частини міста перевантажені і не забезпечують збір та відведення стічних вод вчасно", - пояснюють у пресслужбі.
Комунальники кажуть, що під час останньої зливи, 27 травня, випав 31 міліметр опадів за добу. Подекуди система не витримала і з-під каналізаційних люків лилась вода, як наприклад на вул. Л. Кобилиці.
"Фахівці, приїхавши на місце, виявили що труба повністю забита… гравієм, який разом з водою потрапив в мережу. Зрозуміло, що ніхто його туди навмисно не зливав і не спускав, але труба забилась в лічені хвилини і, звичайно, вода вже шукала виходу деінде", - зауважили у пресслужбі, додавши, що протягом 1-2 годин вода все-таки сходить з вулиць міста.
Фахівці кажуть, щоб попередити підтоплення, потрібно частково замінити труби на труби з більшим діаметром, а також зробити в центрі розділення системи водовідведення, тобто відділити господарсько-побутову каналізацію від мереж для відведення атмосферних стоків.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram