RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |

Переповнені реанімації і закриті парки: буковинці за кордоном – про те, як змінилося життя через коронавірус

Кореспондентка molbuk.ua розпитала в земляків, які проживають у країнах Європи, як коронавірус вплинув на звичне життя.

Вже два тижні буковинські школярі, дошкільнята і студенти на вимушених канікулах. Кілька днів як закрили все, крім продуктових магазинів і точок з побутовою хімією, аптек та АЗС. При цьому, станом на 20 березня в області виявлено 15 інфікованих коронавірусом.

Такі ж запобіжні заходи, як у нас, запроваджені в Бельгії, але лише кілька днів тому. В маленькій країні станом на 20 березня заражені вже понад 2200 людей, 37 померли. Нині Бельгія 12-та у списку країн світу з найсерйознішою ситуацією через COVID-19.



Бельгія: "розібрали м’ясо і туалетний папір"

– Ще майже півтисячі хворих у реанімаціях. Є дуже великий страх того, що скоро лікарні не зможуть приймати нових хворих, бо будуть переповнені, – розповідає "МБ" сторожинчанка Тетяна ПРОСКУРНЯК, яка проживає неподалік Брюселя.

Дівчина каже, що лише тиждень тому запровадили карантин у школах, закрили ресторани і кафе, обмежили торгівлю непродовольчими товарами.

– В останні години перед закриттям бельгійці, замість того, щоб сидіти вдома, масово кинулися в заклади. Наче святкували останній день свободи, – розповідає Тетяна. – А перед тим, як закрили кордон з Нідерландами, то багато бельгійців поїхали туди і вишиковувалися в черги перед "кофішопами", де продають марихуану.

Дефіцит масок у Бельгії – така ж проблема, як і в Україні. Зі слів дівчини, масок вже майже немає в лікарнях. В аптечній мережі якщо вони і є, то коштують по 2-6 євро за штуку.

– Хоча тут майже не носять маски, частіше можна побачити в рукавичках, як продавців, так і покупців. У магазини запускають по кілька осіб. Днями довелося довгенько постояти в черзі перед супермаркетом. Полиці справді напівпорожні. Але насамперед, розібрали все м’ясо і "стратегічний продукт" – туалетний папір, – сміючись, додає вона.

На вулицях міст, каже, досить пусто, хоча в парках за гарної погоди чимало людей. У багатьох, на її думку, досі немає розуміння серйозності ситуації.

– Україна дуже правильно зробила, що так рано запровадила карантин. У нас обмеження почали вводити, коли було вже 500 хворих. Телефоную і прошу всіх рідних в Україні, особливо старшого віку, не виходити з дому. Найбільше боюся того, що в українських лікарнях немає забезпечення на випадок великої кількості хворих. Тут медичне забезпечення хороше, але лікарі настільки виснажені, що зараз мобілізують навіть студентів-медиків, дуже не вистачає рук. А пік хвороби прогнозують через два тижні. Взагалі, не віриться, що ми переживаємо таке жахіття. Думала, таке буває лише у фільмах, – каже Таня.

Італія: "18 березня – рекордно багато померлих"

Після того, як у Китаї епідемія пішла на спад, новим епіцентром коронавірусу стала Італія. В умовах найжорсткішого карантину італійці живуть з 8 березня.

– Зараз на вулицях можна побачити хіба що поодиноких людей: хто дітей вивів на трохи біля будинку, хто вигулює собаку. Усі тримають дистанцію один з одним. Штрафують навіть якщо люди сидять поруч в авто: водій за кермом, а пасажир – позаду. Але без причини виходити з дому заборонено, так само і їхати в інший населений пункт. Виняток – якщо по роботі або важливим обставинам. Позакривали навіть громадські парки, ¬¬¬¬– розповідає буковинка Інна САВКА, яка з сім’єю проживає за 60 км від Мілану.

Жінка каже, що щодня стабільно багато хворих – по півтори тисячі, дві… А четвер 18 березня став "рекордним" – за добу померли 475 людей. Загалом кількість жертв – майже 3 тисячі, а кількість інфікованих перевищила 35 тисяч. І це всього за місяць після першого хворого.

– В Ломбардії планують створювати нову лікарню, бо всі інші переповнені, нові місця організовують де тільки можливо. Північні регіони – економічно сильні, лікарні добре забезпечені, але не змогли уникнути таких масштабів. Страшно стає, коли хворих виявляють в сусідніх населених пунктах. Ми вдома завжди, максимум виходимо подихати повітрям на балкон чи прогулятися навколо дому, – продовжує Інна. – Важко, але інакше ніяк, розуміємо складність ситуації. Але ось сонечко пригріло – і багато людей знову повиходили на вулицю. Тим часом у новинах почали показувати ситуацію в лікарнях: ліжка звільняються для нових хворих лише тоді, коли хтось помирає… Таке може спіткати будь-яку країну. Але чому саме Італія зараз опинилась в епіцентрі? Думаю, це через розвинений туризм, постійний рух спровокував масштабне поширення інфекції. Попри все, влада досить швидко почала приймати міри. Проблемою було те, що довгий час не могли знайти "нульового пацієнта", з якого все почалося, а також тривалий інкубаційний період, коли люди ще не знали, що захворіли, і пересувалися по країні. Сподіваємось, усі карантинні заходи скоро дадуть позитивний результат.

Польща: за два тижні – понад 350 хворих

У сусідній Польщі вранці 19 березня налічувалося вже 355 хворих, п’ять людей померли. А перший випадок зафіксували всього два тижні тому – 4 березня в чоловіка, який приїхав з Німеччини в місто Зелена Гура на заході країни.

– Через тиждень після першого випадку вже було 20 хворих, в різних містах почали закривати заводи, – розповів чернівчанин пан Василь (прізвища не називає), який їздив на заробітки до Польщі. – Один з наших приятелів у той час захворів: підвищилась температура, почався кашель. Він вирішив звернутися до лікарів, пішов у місцеву поліклініку, але там його навіть не прийняли, сказали їхати ввечері у шпиталь за 40 км звідти. Тільки з допомогою роботодавця, який поїхав з ним, його прийняли, оглянули і встановили діагноз бронхіт, виписали ліки. Жодних тестів на визначення корона вірусу не пропонували, лікар запевнив, що симптоми інші..

Підприємства далі закривались, подейкували про закриття заводу, де чоловік працював, тож вирішив їхати додому. Закликали повертатися і рідні в Україні, допоки не закрили кордони.

– Тоді ходили чутки, що більшість КПП на кордоні закривають, але водії, напевно, знали, де можна проїхати. Кордон проїхали дуже швидко: ажіотажу не було, хоча автобус був повний пасажирів, – додав чоловік. – Прикордонники-поляки наказали всім вийти і перевіряли документи назовні, були без масок. Українські ж мали маски, одна прикордонниця зайшла до салону і виміряла температуру пасажира, щоправда, на сам градусник при цьому вона не дивилась. З нашого автобуса зняли лише одного – за те, що на місяць протермінував перебування за кордоном.

Загалом, за словами Василя, на той час поляки спокійно реагували на новини, у магазинах паніки не побачив: "всього було вдосталь, хіба що за винятком молока і ковбас".

Після повернення чернівчанин почувається добре, але вирішив самоізолюватися вдома, "про всяк випадок".

Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
Редактор: Марина Кавкало
20-03-2020, 18:40
Коментарів 0 Переглядів 3 165


Внаслідок аварії загинули 17-річна дівчина та 30-річний чоловік

Дівчина спакувала потрібні військовим речі в коробки, які так і назвала – "коробка допомоги"
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


«По ліки їду дев’ять кілометрів». Блог Людмили Осадчук
Як живуть мешканці села Чорнівка, яке приєднали до Чернівецької територіальної громади
Долар не буде вищим за 47 гривень. Блог Богдана Сторощука
Які будуть ціни, курс долара та інфляція у 2025 році
ВІДЕО Переглянути все відео

Паровоз не курсував уже понад 60 років

Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.

"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.

Кожен маленький гість отримає солодкий подарунок за віршик чи талант. Варто лиш продекламувати віршик чи розповісти, яким чемним був цього року.