Школярі та студенти - на вимушених канікулах через коронавірус. Попереду – два тижні без навчання, але це не значить, що їх потрібно провести з гаджетами або перед телевізором.
Через карантин у школах можуть відмінити весняні канікули.
- Розглядається варіант, щоби відмінити весняні канікули. У п’ятницю, 20 березня, ми приймемо остаточне рішення щодо канікул. Варіант навчання школярів по суботах не розглядається. Більше схиляємося до скорочення канікул. Карантин має закінчитися 22 березня, а з 23-го мали би початися канікули. Тому можливо, що з 23 березня розпочнеться навчання, - зазначив начальник управління освіти міськради Сергій Мартинюк.
За словами головного освітянина, під час карантину діти будуть навчатися вдома.
- Розроблено методичні рекомендації щодо дистанційного навчання під час канікул. У п’ятницю вже будемо бачити певні результати, як його впроваджують, - сказав Сергій Мартинюк.
Щоправда, в управлінні освіти не виключають, що карантин буде продовжено.
- Чи буде продовжений карантин, ми не знаємо. Можливо, що 22 березня він не закінчиться, бо ситуація наразі неоднозначна, - сказав С. Мартинюк.
Також під загрозою опинилось й пробне ЗНО, його можуть відтермінувати. Пробне ЗНО мало відбутися орієнтовно у десяти школах Чернівців, які наразі закриті на карантин.
- Департамент освіти ОДА звернувся із листом до Українського центру якості освіти із проханням перенести пробне тестування з української мови та літератури. Воно мало відбутися 21 березня, а запропонували перенести на 4 квітня. Дата пробного ЗНО з інших предметів, яке мало відбутися 28 березня, наразі залишається незмінною, - сказала завідувач відділу Центру якості освіти в області Любов Якимчук.
Наразі очікують офіційного підтвердження перенесення дати пробного ЗНО. Але у Центрі якості освіти запевняють, що пробне ЗНО з української мови та літератури обов’язково відбудеться.
- За пробне ЗНО діти заплатили кошти, тож відміняти його ніхто не буде. Рішення про дату перенесення з’явиться найближчим часом. Дітям будуть доступні всі необхідні сервіси, - зазначила Любов Якимчук.
Поради психологівЩо робити під час карантину
Альона Головіна, психолог:
- Неочікувані канікули - період, яким можна скористатись для того, щоб приділити час одне одному.
Для цього важливо вирішити декілька питань:
1. Максимально свідомо реагувати на ситуацію довкола, адже діти сприймають світ через тих дорослих, які їх оточують! Менше паніки - більше підтримки стану спокою і рівноваги!
2. Вирішити питання: "Де, з ким, як і коли залишати дітей?" Нагадую, що дітки, які обізнані з правилами безпеки, вміють проводити час самі і мають до цього природній інтерес, можуть потихеньку вчитися бути і самі!..
3. Що робити з вільним часом?
Якщо ви в змозі щиро і відверто виконувати рекомендацію номер один, тоді - займатися всім, що для вас природно і цікаво!
Звичайно, бажано все ж таки робити шкільні завдання не в останній вечір, а потихеньку щодня. Після, скористатись можливістю і згадати все, що ми знаємо про сімейний відпочинок: від настільних ігор до велосипедних походів.
Маргарита Поплавська, психолог:
- Під час карантину, коли є загроза епідемії, дітям обов’язково потрібно гуляти на вулиці, на свіжому повітрі аби зміцнювати імунітет. Під час вимушених канікул батькам треба слідкувати за тим, щоби дитина зберігала режим дня, як під час навчання.
Дітей потрібно контролювати, тому раджу батькам не розслаблятись й слідкувати за виконанням домашнього завдання, яке дали вчителі дистанційно.
Забороняти дітям довго сидіти перед комп’ютером чи з телефоном неефективно. До цього треба підходити з особливою обережністю. Наприклад, зазначте час, коли дитина має пообідати, коли зробити домашні завдання, коли гратиме в комп’ютерні ігри, і що саме має обов’язково виконати по дому.
З підлітками трохи важче. Діти в у віці від 15 до 18 років хочуть "тусуватись" і це їм потрібно дозволяти, бо ж заборонене яблуко найбажаніше, зазвичай. Проте слідкувати, аби це не були масштабні "тусовки".
Як можна проводити час
Настільні ігри. Знайдіть час пограти з дитиною в її улюблену настільну гру. Її варто обирати за віком. Такі ігри прекрасно розвивають логічне мислення. Лото, карти, пазли – теж будуть цікаві для дітей будь-якого віку.
Заняття творчістю. В інтернеті можна знайти майстер-класи з хенд-мейду: аплікації, вишивки, виготовлення ляльок-мотанок, декупаж, вироби з паперу, тканини, глини та інших матеріалів, виготовлення домашнього мила.
Навчання. Не забувайте, що це карантин, а не канікули. Діти відстають від шкільної програми, а потім їм доведеться наздоганяти її. Тому не варто забувати про підручники та зошити.
Читання книг. Домовтеся з дитиною, що за час карантину вона прочитає книгу, яку сама вибере.
Хатні справи. Долучайте дітей до домашньої роботи – їм цікаво, а для вас неабияка допомога.
Ведення щоденника. Подаруйте малечі гарний блокнот та ручку, і вона з задоволенням буде описувати все, що відбулося з нею протягом дня.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
14-03-2020, 21:45
0
4 499