Від початку 2020 року на Буковині зафіксували 4 випадки сказу.
Про це йдеться на сайті Головного управління Держпродспоживслужби у Чернівецькій області, пише molbuk.ua.
"За січень-лютий 2020 року уже зафіксували 4 випадки (по 2 у Заставнівському районі та м. Чернівці). Для порівняння, у 2018-му в регіоні було всього 6 випадків сказу", - йдеться у повідомленні.
Протягом 2019 року було зареєстровано загалом 24 випадки цього захворювання.
Сказ – це гостре інфекційне захворювання всіх теплокровних тварин і людини, котре вражає центральну нервову систему та має ознаки поліенцефаломієліту, супроводжується паралічами і завжди закінчується смертю.
Зараження відбувається під час укусу або при потраплянні слини на слизові оболонки чи пошкоджену шкіру через подряпини. Вірус сказу дуже чутливий до дії ультрафіолетових і прямих сонячних променів, висушування, гине миттєво при звичайних режимах пастеризації, кип’ятінні.
45-70% розчин спирту, мильний розчин, 5% йод убиває вірус протягом 1 хвилини. Потрапивши до рани, він може зберігатися від кількох годин до кількох тижнів.
Інкубаційний період коливається від 7 днів до року і навіть більше.
Поширюють сказ у природі лисиці, вовки, єнотоподібні та бродячі собаки. Захворівши, звірі перестають боятися людей, навіть удень можуть забігати в населені пункти та нападати на мешканців та тварин.
Лікування цієї хвороби відсутнє. Враховуючи те, що вірус у слині з’являється за 7-10 днів до появи клінічних симптомів, тварин, які завдали укусів, необхідно ізолювати й провести за ними 10-денний ветеринарний нагляд.
Щоб захистити себе та близьких від сказу, потрібно:– дотримуватися встановлених правил утримання домашніх тварин (собак, кішок) та щорічно в обов’язковому порядку приводити своїх улюбленців у ветеринарну установу для проведення профілактичних щеплень;
– у випадках змін у поведінці домашньої тварини, отримання нею ушкоджень від іншої тварини, смерті без видимих на те причин необхідно звернутися до ветеринарного фахівця для встановлення спостереження або з’ясування її причини;
– не варто підбирати в лісі, на вулиці диких і бродячих домашніх тварин, або ж знайти можливість у короткий термін показати їх ветеринарному спеціалісту та зробити щеплення;
– не слід позбуватися тварини, яка покусала або подряпала людину, а при можливості, встановити за нею десятиденне спостереження;
– при появі диких тварин на особистих подвір’ях, на території населених пунктів необхідно вжити всіх запобіжних заходів безпеки для себе та близьких, оскільки здорові звірі, як правило, уникають зустрічі з людиною.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
28-02-2020, 11:51
0
1 077