RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » Новини Чернівців » Жодних антибіотиків і народних методів: чим не можна лікувати грип і ГРВІ

Жодних антибіотиків і народних методів: чим не можна лікувати грип і ГРВІ

Чимало з нас все ще лікують застуду чи ГРВІ величезним набором розрекламованих препаратів. Також посилено їдять часник і цибулю, аскорбінки, дихають парами картоплі чи роблять компреси з оцту.

Та ефективність цих ліків і народних методів ніким не доведена. Ба більше, через неправильне лікування стан здоров’я може погіршитися.



Антибіотики на віруси не діють

За статистикою Всесвітньої організації охорони здоров’я, 7 із 10 хворих українців не йдуть до лікаря, а займаються самолікуванням. Проте визначити збудника хвороби і підібрати правильне лікування може тільки лікар. А медикаменти, які ви підібрали з допомогою реклами, можуть бути неефективними у вашому випадку.

– Якщо ви раптово занедужали, не треба зловживати протизастудними комбінованими медикаментами, часто і неконтрольовано приймати жарознижувальні. На віруси ці препарати не діють, а от на печінку при передозуванні впливають вкрай негативно, – пояснила molbuk.ua доцентка кафедри внутрішньої медицини та інфекційних хвороб БДМУ, лікарка вищої категорії Анюта СИДОРЧУК. – На грип чи іншу респіраторну вірусну інфекцію не діють також антибіотики. Їх призначають лише у випадку бактерійних ускладнень. Аспірин та препарати ацетилсаліцилової кислоти категорично протипоказані для зниження гарячки при підозрі на грип, особливо у дітей, підлітків та вагітних. Вживання аспірину при грипі може спровокувати важке ускладнення – гостру печінкову недостатність.

Крім того, вживання неефективних ліків – це гаяння часу та коштів.

У міністерстві охорони здоров’я нагадують, що у випадку захворювання на ГРВІ найкраще дотримуватись постільного режиму, більше пити (наприклад, чай з малиною), добре харчуватись і висипатись. Це допоможе організму більше, ніж прийом ліків. Призначення противірусних засобів з доведеною ефективністю (озельтамівір, занамівір) відбувається виключно лікарем.
Не варто починати збивати температуру, нижчу за 38,5 градуса, – організм має почати самостійно боротися з вірусом.

Також дотримуйтеся головного правила – залишайтеся вдома протягом доби з моменту останнього періоду гарячки.

Не варто наїдатися лимонів

Сподіватися на народні засоби (часник, літри чаю з лимоном, компреси з гірчицею) не варто. Не допоможе й улюблений метод – парити ноги.
Один із популярних і небезпечних способів – закрапувати ніс краплями із соку цибулі – може спровокувати сильне подразнення чи опік слизової оболонки носа.

У сезон застуд не варто наїдатися лимонів та інших цитрусових. По-перше, велика кількість кислоти шкодить зубній емалі. По-друге, надмір вітаміну С може спровокувати каменеутворення в нирках, особливо на фоні зневоднення, пов’язаного з гарячкою.

Якщо дихати над паром картоплі або насипати у шкарпетки гірчичний порошок, то є ризик дістати опіки слизових оболонок і шкіри. Те ж стосується і компресів з оцтом, якщо концентрація оцту висока.

Усі вищевказані народні рецепти лікування поєднує одне – вони не можуть захистити вас від вірусів, а вилікувати – тим паче.

Для зниження ризику захворювання частіше мийте руки, не торкайтесь обличчя, уникайте контакту з хворим, часто провітрюйте приміщення, їжте корисну їжу, пийте багато води, висипайтесь, підтримуйте себе "в формі" завдяки фізичній активності, уникайте стресу. Якщо у вашому колективі, в навчальному закладі або вдома є хворі, уникайте тісних контактів із ними, уникайте обіймів, поцілунків і рукостискань. При чханні або кашлі потрібно прикривати ніс і рот серветкою або хоча би ліктем (але не долонею!).

Засоби, не рекомендовані МОЗ при грипі та ГРВІ:

- антибіотики,
- інтерферони,
- антигістаміни,
- противірусні препарати (крім озельтамівіру і занамівіру),
- "імуномодулятори",
- "сиропи від кашлю" (можуть бути шкідливі для дітей до 4 років),
- "комбіновані ліки від застуди",
- вітаміни (не доведена ефективність),
- фітопрепарати (не доведена ефективність).

Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
Редактор: Марина Кавкало
1-02-2020, 19:46
Коментарів 2 Переглядів 3 689

Hаписав: Люба, Коментарів: 0, Новин: 0, 8 жовтня 2024 08:17
В новині:
Я в разі грипу відразу Інфлюцид приймати починаю. Хороший і перевірений засіб, який завжди під рукою тримаю. Ну і пиття, пиття, пиття, і якщо є можливість, то і вдома відлижатися. Повірте, одужання настає в рази швидше.


У Чернівціобленерго оприлюднили графік на завтра


Хоч і загальна кількість відвідувачів зменшилася порівняно з минулим роком, інтерес іноземців зріс.
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
Замість саміту миру – варіанти капітуляції. Блог Ярослава Волощука
Ви помітили, що останніми днями на єдиному марафоні поменшало розмов про другий та наступні саміти миру?
ВІДЕО Переглянути все відео

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.