RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |

Жодних антибіотиків і народних методів: чим не можна лікувати грип і ГРВІ

Чимало з нас все ще лікують застуду чи ГРВІ величезним набором розрекламованих препаратів. Також посилено їдять часник і цибулю, аскорбінки, дихають парами картоплі чи роблять компреси з оцту.

Та ефективність цих ліків і народних методів ніким не доведена. Ба більше, через неправильне лікування стан здоров’я може погіршитися.



Антибіотики на віруси не діють

За статистикою Всесвітньої організації охорони здоров’я, 7 із 10 хворих українців не йдуть до лікаря, а займаються самолікуванням. Проте визначити збудника хвороби і підібрати правильне лікування може тільки лікар. А медикаменти, які ви підібрали з допомогою реклами, можуть бути неефективними у вашому випадку.

– Якщо ви раптово занедужали, не треба зловживати протизастудними комбінованими медикаментами, часто і неконтрольовано приймати жарознижувальні. На віруси ці препарати не діють, а от на печінку при передозуванні впливають вкрай негативно, – пояснила molbuk.ua доцентка кафедри внутрішньої медицини та інфекційних хвороб БДМУ, лікарка вищої категорії Анюта СИДОРЧУК. – На грип чи іншу респіраторну вірусну інфекцію не діють також антибіотики. Їх призначають лише у випадку бактерійних ускладнень. Аспірин та препарати ацетилсаліцилової кислоти категорично протипоказані для зниження гарячки при підозрі на грип, особливо у дітей, підлітків та вагітних. Вживання аспірину при грипі може спровокувати важке ускладнення – гостру печінкову недостатність.

Крім того, вживання неефективних ліків – це гаяння часу та коштів.

У міністерстві охорони здоров’я нагадують, що у випадку захворювання на ГРВІ найкраще дотримуватись постільного режиму, більше пити (наприклад, чай з малиною), добре харчуватись і висипатись. Це допоможе організму більше, ніж прийом ліків. Призначення противірусних засобів з доведеною ефективністю (озельтамівір, занамівір) відбувається виключно лікарем.
Не варто починати збивати температуру, нижчу за 38,5 градуса, – організм має почати самостійно боротися з вірусом.

Також дотримуйтеся головного правила – залишайтеся вдома протягом доби з моменту останнього періоду гарячки.

Не варто наїдатися лимонів

Сподіватися на народні засоби (часник, літри чаю з лимоном, компреси з гірчицею) не варто. Не допоможе й улюблений метод – парити ноги.
Один із популярних і небезпечних способів – закрапувати ніс краплями із соку цибулі – може спровокувати сильне подразнення чи опік слизової оболонки носа.

У сезон застуд не варто наїдатися лимонів та інших цитрусових. По-перше, велика кількість кислоти шкодить зубній емалі. По-друге, надмір вітаміну С може спровокувати каменеутворення в нирках, особливо на фоні зневоднення, пов’язаного з гарячкою.

Якщо дихати над паром картоплі або насипати у шкарпетки гірчичний порошок, то є ризик дістати опіки слизових оболонок і шкіри. Те ж стосується і компресів з оцтом, якщо концентрація оцту висока.

Усі вищевказані народні рецепти лікування поєднує одне – вони не можуть захистити вас від вірусів, а вилікувати – тим паче.

Для зниження ризику захворювання частіше мийте руки, не торкайтесь обличчя, уникайте контакту з хворим, часто провітрюйте приміщення, їжте корисну їжу, пийте багато води, висипайтесь, підтримуйте себе "в формі" завдяки фізичній активності, уникайте стресу. Якщо у вашому колективі, в навчальному закладі або вдома є хворі, уникайте тісних контактів із ними, уникайте обіймів, поцілунків і рукостискань. При чханні або кашлі потрібно прикривати ніс і рот серветкою або хоча би ліктем (але не долонею!).

Засоби, не рекомендовані МОЗ при грипі та ГРВІ:

- антибіотики,
- інтерферони,
- антигістаміни,
- противірусні препарати (крім озельтамівіру і занамівіру),
- "імуномодулятори",
- "сиропи від кашлю" (можуть бути шкідливі для дітей до 4 років),
- "комбіновані ліки від застуди",
- вітаміни (не доведена ефективність),
- фітопрепарати (не доведена ефективність).

Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
Редактор: Марина Кавкало
1-02-2020, 19:46
Коментарів 3 Переглядів 3 845

Hаписав: Люба, Коментарів: 0, Новин: 0, 8 жовтня 2024 08:17
В новині:
Я в разі грипу відразу Інфлюцид приймати починаю. Хороший і перевірений засіб, який завжди під рукою тримаю. Ну і пиття, пиття, пиття, і якщо є можливість, то і вдома відлижатися. Повірте, одужання настає в рази швидше.

Hаписав: Христина, Коментарів: 0, Новин: 0, 9 грудня 2024 09:21
В новині:
Раніше я віддавала перевагу народним засобам від застуди через їхню натуральність. Тепер перейшла Інфлюцид, т.к. він абсолютно нешкідливий. І головне він справді допомагає вилікувати ГРВІ швидко та без ускладнень. На останньому місяці вагітності теж його приймала.


Внаслідок аварії загинули 17-річна дівчина та 30-річний чоловік

Дівчина спакувала потрібні військовим речі в коробки, які так і назвала – "коробка допомоги"
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


«По ліки їду дев’ять кілометрів». Блог Людмили Осадчук
Як живуть мешканці села Чорнівка, яке приєднали до Чернівецької територіальної громади
Долар не буде вищим за 47 гривень. Блог Богдана Сторощука
Які будуть ціни, курс долара та інфляція у 2025 році
ВІДЕО Переглянути все відео

Паровоз не курсував уже понад 60 років

Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.

"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.

Кожен маленький гість отримає солодкий подарунок за віршик чи талант. Варто лиш продекламувати віршик чи розповісти, яким чемним був цього року.