Щодня у Центр служби крові у Чернівцях приходить 30-35 донорів, які здають кров. Але потреба крові є завжди.
Про це molbuk.ua розповіла головна лікарка Центру служби крові Анжела Каланча.
За словами Анжери Каланчі, буковинці дуже часто відгукуються, коли просять здати терміново кров, кажуть у Центрі служби крові і згадують випадки, коли донори приходили наймасовіше.
“Майже 70 людей прийшло здати кров для обпеченої дівчинки, яку батько облив бензином. Також нещодавно мали потік донорів, які хотіли здати кров для викладача ЧНУ. Багато охочих прийшло, коли торік у перестрілці постражадав чернівчанин”, – згадує головна лікарка Центру служби крові Анжела Каланча.
У Центрі служби крові запевняють, що область забезпечена всіма продуктами крові. Але щоби це трималося на належному рівні, потрібно щоби люди постійно приходили. І не лише тоді, коли сталася якась біда, бо потреба є щоденною.
Тому в Центрі служби крові намагаються створювати максимально позитивні умови для донорів. Буфет тут схожий на затишну домашню кухню, а кабінет терапевта – на затишну вітальню. Для цього працювали з дизайнером.
Пані Анжела показує кухню, де саме розкладають подарунки для донорів, які будуть розігрувати до Дня святого Валентина.
Центр щодня отримує з усіх лікарень замовлення препаратів компонентів крові, тому вона завжди є затребуваною і завжди потрібні донори.
“Переливання крові часто потребують люди з онкозахворюваннями. Діти та дорослі у гематологічних відділеннях потребують дуже багато препаратів крові. Ці переливання дають їм шанс на життя. Препарати компонентів крові використовуються, коли є загроза життю людини і ми не можемо нікому відмовити. Тому у нас зажди має бути запас”, – говорить завідувачка відділу комплектування донорських кадрів Центру служби крові Олена Макаренко.
У базі Центру служби крові розповідають, що Ситуація з донорами з минулого року покращилася майже 50 тисяч донорів крові, серед них активних – тисячу осіб, яких завжди можуть викликати.
“Ми вдячні всім донорам, бо ці люди рятують комусь життя. Але подекуди вражає і байдужість. Минулого року зробили виїзд на Калинівський ринок. Там тисячі людей і, здавалося би, хтось мав проявити зацікавленість і здати кров. Та простояли дві години, а жодна людина до нас не підійшла. Звідти поверталися дуже засмучені. Ця байдужість вразила”, – розповідає Анжела Каланча.
У Центрі служби крові закликають буковинців не залишатися байдужими і приходити здавати кров.
Чому потрібно здавати кров- Якщо ти донор – ти рятуєш комусь життя.
- Якщо ти донор – значить ти здоровий, бо перевіряють основні показники функціонування організму.
- Донорство – це великий плюс для здоров’я. Для здорової людини, навіть за фізіологічними показниками передбачено здати 450 мл крові.
- Здача крові – це стимуляція червоного кісткового мозку, який виробляє нові клітини, стимуляція імунної системи. Крім того, доведено, що ті, хто здають кров, легше переносять кровотечі, бо у них тренована серцево-судинна система.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
1-02-2020, 10:49
0
2 458