Померла у реанімації: які покарання отримують лікарі за халатність

Новини Чернівців / новини / гаряча тема
7 003
0
Померла у реанімації: які покарання отримують лікарі за халатність


Дворічного Тимура поклали до лікарні з нібито запаленням легень. П’ятого березня 2018 року до "Кельменецької амбулаторії загальної практики сімейної медицини" зі скаргами на повторну блювоту, в’ялість, сонливість та нежить свого малолітнього сина звернулась жителька району.

За добу він впав у кому, стан хлопчика погіршувався, і вже наступного дня дитину було доправлено до обласної лікарні, де поставили правильний діагноз – синдром Рея.



Через місяць дитина померла у реанімації.

Родичі звернулися до правоохоронців із завою щодо непрофесійних дій лікаря. Експертизи тривали упродовж року.

Досудовим розслідуванням встановлено, що обвинувачена, перебуваючи на посаді лікаря-педіатра, під час огляду та лікування хворої дитини проявила недбалість та не вжила заходів щодо правильного встановлення діагнозу. Педіатр опинилася на лаві підсудних, але провини своєї не визнала.

Лікарів за халатність суворо майже карають, про це свідчать вироки суддів, які можна знайти у Єдиному реєстрі судових рішень. В області за останні два роки не було жодного судового рішення, яке би стосувалося їхніх непрофесійних дій.

В Україні такі суди відбуваються, де розглядають кримінальні справи через неналежне виконання професійних обов’язків медиками. Але суди тривають роками, а рішення зазвичай обмежуються умовними термінами.

Так, у центральній районні лікарні Івано-Франківщини лікар-хірург припустився діагностичної помилки під час лікування потерпілого з ножовим пораненням шиї. Лікар провів первинну обробку рани, наклав шви і вирішив чоловіка відправити додому. Чоловік помер через інтоксикацію організму, яка виникла у зв’язку з колото-різаним пораненням шиї.

Суд тривав понад рік. Експертами було встановлено, що діагноз лікар встановив неправильний. У суді його визнали винним. Суддя призначив покарання у вигляді двох років позбавлення волі. Рішення замінено умовним терміном на рік.

Також було засуджено лікарки-анестезіолога Львівської обласної лікарні. Чоловік звернувся у лікарню в екстреному порядку, бо через вирваний зуб у нього набрякла шия і щока. Йому вирішили зробити операцію.

Лікарку-анестезіолога звинуватили у тому, що під час операції вона неналежно виконувала свої професійні обов’язки, внаслідок чого хворий помер на операційному столі. Лікарка в суді провини не визнавала.

Суд визнав її винною та призначив покарання у вигляді п’яти років позбавлення права обіймати посади у сфері медицини.

Було винесено вирок медсестрі Криворізького шкірно-венерологічного диспансеру через смерть 12-річного хлопчика. Під час огляду дитині призначили лікування антибіотиком із застосуваннмя лідокаїну. Батько хлопчика купив ліки. Медсестра зробила ін’єкцію без проведення шкірних проб. Дитині стало погано через 5-7 хвилин після уколу. Хлопчик помер.

Судові процеси тривали майже два роки. Медсестру визнали винною у вчиненні кримінального правопорушення. Призначили покарання у вигляді двох років позбавлення волі. Його замінили на умовний термін на два роки з позбавленням права обіймати посади у медицині впродовж трьох років. Також стягнули моральну і матеріальну шкоду на суму майже 500 тисяч гривень.

Коментар чернівецького юриста Віктора Гончарука:

"Медичних працівників за невиконання чи неналежне виконання професійних обов’язків, якщо це спричинило тяжкі наслідки для хворого, карають позбавленням права обіймати певні посади на строк до п’яти років або виправними роботами на строк до двох років, або обмеженням волі на строк до двох років, або позбавленням волі на той самий строк. Якщо спричинили тяжкі наслідки неповнолітньому, карається обмеженням волі до п’яти років або позбавленням волі до трьох років.

Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:

Читайте також

20:20
Дружина заробляє більше: що задекларував голова Чернівецької облради
20:00
У Буковинських Карпатах на відомого ведучого Комарова напав ведмідь
19:40
Продажі Tesla у Європі падають третій місяць поспіль
19:20
Відома співачка із Чернівців заявила, що йде в президенти
19:00
Створення рахунку-фактури за хвилину: реквізити, шаблони та збереження історії у Приват24*
реклама
19:00
Аварія на водопроводі у Чернівцях: оновили перелік вулиць, які будуть без води
18:40
Важливі зміни у ПДР: кому дозволили рух смугою громадського транспорту
18:20
"Достойний воїн, коханий чоловік": не стало буковинця Василя Миронюка

Колонка

Читають Коментують
У лісах Буковини вже з'являються делікатесні гриби, але їх легко переплутати із отруйними
23 920
"Не цінуємо своїх": мандрівниця розкритикувала захват візитом ведучого Комарова на Буковину
10 518
На зупинку на Калинівському ринку витратять майже три мільйони
9 978
"Клята війна": стало відомо про загибель захисника із Буковини Геннадія Рясова
7 571
У Чернівцях зустрінуть двох відважних воїнів, які загинули у Донецькій області
7 516
"Наш бус повністю знищений": волонтери з Чернівців, які потрапили під ракетний обстріл у Кривому Розі потребують допомоги
7 491
У Чернівцях горіла церква: що відомо
7 322
Познімали металеві секції: у центрі Чернівців зруйнували парканчик - фото
5 413
У Покровську загинув військовослужбовець Чернівецького обласного ТЦК
5 106
Спланували цілу спецоперацію, але вона зірвалася: на Буковині прикордонники затримали чоловіків, які тікали до Румунії
4 434

Свіжий номер

Афіша

політика, влада

економіка

здоров'я

культура

спорт

Каталог фірм