RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » Новини Чернівців » Померла у реанімації: які покарання отримують лікарі за халатність

Померла у реанімації: які покарання отримують лікарі за халатність


Дворічного Тимура поклали до лікарні з нібито запаленням легень. П’ятого березня 2018 року до "Кельменецької амбулаторії загальної практики сімейної медицини" зі скаргами на повторну блювоту, в’ялість, сонливість та нежить свого малолітнього сина звернулась жителька району.

За добу він впав у кому, стан хлопчика погіршувався, і вже наступного дня дитину було доправлено до обласної лікарні, де поставили правильний діагноз – синдром Рея.



Через місяць дитина померла у реанімації.

Родичі звернулися до правоохоронців із завою щодо непрофесійних дій лікаря. Експертизи тривали упродовж року.

Досудовим розслідуванням встановлено, що обвинувачена, перебуваючи на посаді лікаря-педіатра, під час огляду та лікування хворої дитини проявила недбалість та не вжила заходів щодо правильного встановлення діагнозу. Педіатр опинилася на лаві підсудних, але провини своєї не визнала.

Лікарів за халатність суворо майже карають, про це свідчать вироки суддів, які можна знайти у Єдиному реєстрі судових рішень. В області за останні два роки не було жодного судового рішення, яке би стосувалося їхніх непрофесійних дій.

В Україні такі суди відбуваються, де розглядають кримінальні справи через неналежне виконання професійних обов’язків медиками. Але суди тривають роками, а рішення зазвичай обмежуються умовними термінами.

Так, у центральній районні лікарні Івано-Франківщини лікар-хірург припустився діагностичної помилки під час лікування потерпілого з ножовим пораненням шиї. Лікар провів первинну обробку рани, наклав шви і вирішив чоловіка відправити додому. Чоловік помер через інтоксикацію організму, яка виникла у зв’язку з колото-різаним пораненням шиї.

Суд тривав понад рік. Експертами було встановлено, що діагноз лікар встановив неправильний. У суді його визнали винним. Суддя призначив покарання у вигляді двох років позбавлення волі. Рішення замінено умовним терміном на рік.

Також було засуджено лікарки-анестезіолога Львівської обласної лікарні. Чоловік звернувся у лікарню в екстреному порядку, бо через вирваний зуб у нього набрякла шия і щока. Йому вирішили зробити операцію.

Лікарку-анестезіолога звинуватили у тому, що під час операції вона неналежно виконувала свої професійні обов’язки, внаслідок чого хворий помер на операційному столі. Лікарка в суді провини не визнавала.

Суд визнав її винною та призначив покарання у вигляді п’яти років позбавлення права обіймати посади у сфері медицини.

Було винесено вирок медсестрі Криворізького шкірно-венерологічного диспансеру через смерть 12-річного хлопчика. Під час огляду дитині призначили лікування антибіотиком із застосуваннмя лідокаїну. Батько хлопчика купив ліки. Медсестра зробила ін’єкцію без проведення шкірних проб. Дитині стало погано через 5-7 хвилин після уколу. Хлопчик помер.

Судові процеси тривали майже два роки. Медсестру визнали винною у вчиненні кримінального правопорушення. Призначили покарання у вигляді двох років позбавлення волі. Його замінили на умовний термін на два роки з позбавленням права обіймати посади у медицині впродовж трьох років. Також стягнули моральну і матеріальну шкоду на суму майже 500 тисяч гривень.

Коментар чернівецького юриста Віктора Гончарука:

"Медичних працівників за невиконання чи неналежне виконання професійних обов’язків, якщо це спричинило тяжкі наслідки для хворого, карають позбавленням права обіймати певні посади на строк до п’яти років або виправними роботами на строк до двох років, або обмеженням волі на строк до двох років, або позбавленням волі на той самий строк. Якщо спричинили тяжкі наслідки неповнолітньому, карається обмеженням волі до п’яти років або позбавленням волі до трьох років.

Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
25-01-2020, 13:50
Коментарів 0 Переглядів 6 774


У Чернівціобленерго оприлюднили графік на завтра


Хоч і загальна кількість відвідувачів зменшилася порівняно з минулим роком, інтерес іноземців зріс.
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
Замість саміту миру – варіанти капітуляції. Блог Ярослава Волощука
Ви помітили, що останніми днями на єдиному марафоні поменшало розмов про другий та наступні саміти миру?
ВІДЕО Переглянути все відео

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.