Новий рік і Різдво буковинці можуть зустріти зі снігом. Про це molbuk.uа сказала керівниця Чернівецького обласного центру з гідрометеорології Тетяна Негадайлова.
Натомість українські метеорологи запевняють, що буде тепло, і снігу не обіцяють.
"Найближчими днями буде дуже тепло – до 17 градусів із плюсом. Потім температура повітря дещо знизиться, але будуть плюсові значення. Майже до кінця грудня вдень очікується 5-10 градусів тепла. Вночі буде від нуля до п’яти градусів із плюсом, у гірській місцевості – від чотирьох градусів морозу до одного тепла. Ці показники вищі від норми. 16 грудня був повторений рекорд цього дня – середня температура становила 11,1 градуса. Напередодні Нового року, 30 грудня, температура знизиться до мінусових значень, очікуються снігопади. Можливо, Новий рік зустрінемо з морозом та снігом. А на Різдво буде ще холодніше", - сказала негадайлова.
Водночас, за попередніми прогнозами Укргідрометцентру, на католицьке Різдво (25 грудня) майже у всіх регіонах пройдуть дощі, денна температура становитиме від двох до десяти градусів тепла. 31 грудня також очікується дощовим, снігу в новорічну ніч синоптики не обіцяють. Температура по всій країні буде в межах від нуля до восьми градусів із плюсом.
Першого дня нового 2020 року очікується суха, хмарна погода, температура підніметься до весняних позначок – 3-12 градусів тепла.
На православне Різдво, сьомого січня, українські синоптики теж не прогнозують похолодання та снігу. Найтепліше буде на півдні – до 12 градусів, в інших регіонах – 3-9 градусів із плюсом.
"У січні снігу буде небагато, а морозна погода встановиться ближче до Водохреща, потім трохи потепліє, – прогнозує директор Науково-аналітичного центру Укргідрометеоцентру, кліматолог Василь Процюк. – Зате третій місяць зими і навіть березень будуть сніжними".
Олена Доніч, начальниця відділу кліматології Центральної геофізичної обсерваторії повідомила: "Найхолодніший грудень в Україні зафіксовано у 1933 році, тоді середньомісячна температура становила мінус 7,7 градуса. Найхолоднішим зимовий період видався у 1953-1954 роках, тоді середня температура за три місяці становила мінус 9,7 градуса. Найтепліший грудень на території України зафіксовано у 1960 році – плюс 2,8 градуса при середньомісячній нормі мінус 2,3 градуса. А загалом найтепліша зима була в 1990 році – плюс 0,8 градуса при середній нормі мінус чотири градуси".
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
22-12-2019, 22:54
0
7 631