У Чернівецькій області релігійна громада храму Вознесіння Господнього Православної церкви України в селі Рингач підозрюють, що чиновники Чернівецької ОДА стали на бік колишньої УПЦ МП у конфлікті навколо храму.
Про це йдеться у заяві громади, яка опублікована у Facebook, пише BukNews.
Зокрема, у громаді заявили, що подали заяву щодо перереєстрації ще 10 березня 2019 року. За законом, чиновники мають надати відповідь протягом одного місяця, у деяких випадках – трьох місяців.
"А вже минуло 9 місяців і ми не можемо добитися відповіді. Мабуть для наших царків закони не писані", – наголошують члени громади у зверненні у Facebook.
10 березня відбулися збори про перехід релігної громади с.Рингач з УПЦ МП до юрисдикції ПЦУ. У зборах взяли участь 70 парафіян, які одноголосно висловились за перехід до ПЦУ. На зборах були присутні представники влади, поліція, журналісти, які проводили відеозйомку. Але вибір громади для влади не важливий, нарікають віряни.
"На наші звернення ми так і не отримали жодної відповіді. Це непосильно здоровому глузду, українські чиновники, порушуючи закон, відстоють Церкву, яка має центр в країні-агресорі (РФ) і це все відбувається на шостому році війни. Отець Серафим (РПЦвУ) оприлюдніє документи, які надала ОДА. А нам ОДА говорить, що ніякої відповіді немає. Хтось займається обманом? Просимо ОДА надати відповідь найближчим часом”, – обурюються віряни ПЦУ.
На оприлюдненому священиком колишньої УПЦ МП відео показано документ-відповідь управління культури Чернівецької ОДА, датований ще 15 серпня.
У тексті йдеться про відмову в реєстрації нового статуту громади на основі того, що через "нечітку каліграфію не змогли з’ясувати прізвища окремих осіб, присутніх на зборах".
Натомість, йдеться у документі, до ОДА надішли заяви від вірян Російської Церкви в Україні про відкликання підписів під протоколом за перехід до ПЦУ, мовляв, їх примусили підписатися “обманним шляхом”.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
15-12-2019, 12:22
0
2 833