Проблема геморою дуже актуальна через сидячий і малорухливий спосіб життя, наголошують лікарі.
– Одна з головних причин виникнення геморою – тривале сидіння на унітазі, – розповідає "МБ" лікар-проктолог Руслан Болібрух. – Якщо людина не ходить у туалет кожного дня, а потім сидить по 10-15 хвилин на унітазі, то під час цього підвищується тиск у венах, погіршується відтік крові. Я запитую у своїх пацієнтів, чи сидять вони з ґаджетами у туалеті довго і майже 90% відповідають, що так. А це найперше, що призводить до геморою. На унітазі потрібно сидіти одну-дві хвилини.
У зоні ризику далекобійники, комп’ютерники, які сидять перед монітором по 12 годин, штангісти-силовики, які ходять у спортивний зал і по 2-3 години підіймають штангу. Це стосується і звички сидіти "нога на ногу". Одне слово, небезпечними є будь-які фізичні стани, при яких затискаются вени і ускладнюється венозний відтік.
Часто причиною виникнення геморою є неправильне харчування. Їжа у сухом’ятку точно призведе до проблем зі здоров’ям.
– Потрібно уникати всіх продуктів, які кріплять. Їсти менше рису, копченостей, сиру твердих сортів, яєць, – каже Руслан Степанович. – Хлібобулочні вироби, макарони мають бути твердих сортів. Хліб бажано їсти з висівками або чорний і позавчорашній. Не бажано вживати теплий білий хліб.
Об’єм рідини, відповідно до ваги, має бути 3-4,5 літри на добу. З них літр – це кисломолочні продукти, йогурт, ряженка, кефір, айран. Всі напої з кофеїном та зелений чай запиваються 0,5 л. води. Один або два рази на день має бути перша страва, яка покращує перистальтику кишківника. На гарнір корисно їсти каші – кукурудзяну, гречану, перлову, пшеничну. А ще дуже важливо їсти багато овочів. У раціоні має бути багато капусти, моркви, баклажанів тощо.
Геморой зустрічається однаково часто як у чоловіків, так і у жінок. Підхід до його лікування має бути комплексним та починатися з огляду у проктолога.
Насторожити мають відчуття неповного випорожнення, відчуття набухання при дефикації, свербіж, виділення крові. На жаль, не кожен хворий звертається до лікаря, намагаючись самостійно "залікувати" недугу, боячись болю та операцій. Але якщо звернутися вчасно, лікування може бути простішим і швидшим.
– Свічками та мазями можна підлікувати хворобу, укріпити стінку вен, припинити кровотечу, але не можна зменшити геморой, – каже Руслан Болібрух. – Якщо геморой вже розвинувся, то жодні свічки у такому випадку не допоможуть.
Наразі пропонують лікування сучасними методами. На 2-3 стадії геморою проводиться лікування латексними кільцями. Це метод безопераційного видалення геморою. Процедура, яка робиться в кілька етапів і навіть не впливає на ритм звичного життя. Ефективність цього методу сягає 85%.
Видалити зовнішні гемороїдальні вузли з мінімальною травматизацією і швидким процесом загоєння можна за допомогою радіохвильової хірургії. Зовнішні вузли, які заважають, випалюють.
Геморой також лікують біологічною зваркою судин, яка дозволяє видалити як внутрішні, так і зовнішні вузли. Заварювання триває до 5 секунд, після чого лікар без проблем відсікає оброблену тканину. Це найсучасніший спосіб у проктології для видалення геморою.
Якщо лікування здійснювати сучасними методами, то больовий синдром і тривалість післяопераційного періоду зменшується вдвічі. А це дозволяє перенести післяопераційний період амбулаторно, без госпіталізації.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
1-12-2019, 22:51
0
3 868