Авто | Нерухомість |
RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Приватні оголошення |Приватні оголошення Тури з Чернівців | Історія успіху | Історія успіху Афіша | Пропозиція тижня | Він+Вона | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Радіо | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео | » Новини читачів |
30 листопада, субота
Свт. Григорія чудотворця. Прп. Лазаря іконописця.


Святитель Григорій Чудотворець, єпископ Неокесарійський

Яке сьогодні свято відзначають за церковним календарем


Святитель Григорій народився в місті Неокесарії ( північ Малої Азії) у язичницькій сім’ї. Отримавши прекрасну освіту, він від юності прагнув до Істини, але мислителі древності не могли втамувати його спрагу пізнання. Істина відкрилась йому лише в Святому Євангелії і юнак став християнином.
Для продовження освіти святий Григорій вирушив в Александрію, відомий тоді центр язичницької та християнської ученості. Допитливе юнацтво приходило до Александрійського огласительного училища, де проповідував пресвітер Ориген, відомий вчитель який володів великою силою розуму і глибиною пізнань. Святий Григорій став учеником пресвітера Оригена. Пізніше святитель так писав про свого наставника: " Цей чоловік отримав від бога найвеличніший дар - бути перекладачем слова Бога до людей, розуміти Слово Боже, як Бог Сам його використовував, і пояснити його людям, як вони можуть зрозуміти". Вісім років навчався святий Григорій в Оригена і прийняв від нього Хрещення.

Подвижницьке життя святого Григорія, ціломудреність, чистота і нестяжання викликали заздрість в самовпевнених і гріхолюбних однолітків – язичників, і вони вирішили навести наклеп на святого Григорія. Одного разу, коли він розмовляв з учителями на площі, до нього підійшла відома в місті блудниця і стала вимагати оплати за ніби здійснений з нею гріх. Спочатку святий Григорій лагідно заперечив їй, що вона помиляється , приймаючи його за когось іншого. Однак блудниця невгамовувалась. Тоді він попросив друга дати їй грошей. Як тільки блудниця взяла в руки неправедну винагороду, вона відразу впала на землю в припадку біснування, а потім призналась в обмані. Григорій звершив над нею молитву і біс залишив її.

Повернувшись в Неокесарію, святий відмовився від діяльності в миру , до якої його наполегливо схиляли впливові співгромадяни. Він пішов в пустелю, де в пості і молитві стяжав високу духовну досконалість і благодатні дари прозорливості і пророцтва. Святитель Григорій полюбив пустельництво і хотів залишитись в усамітнені до кінця своїх днів, однак Господь вирішив інакше.

Єпископ Кападокійського міста Амасії, Федим, дізнавшись про подвижницьке життя святого Григорія, вирішив поставити його єпископом Неокесарійським. Передбачивши духом бажання владики Федима, святий став переховуватись від посланців єпископа, котрим було доручено розшукати його. Тоді єпископ Федим руко поклав святого на єпископа заочно, просячи Господа, щоб Він Сам освятив незвичайну хіротонію. Святий Григорій прийняв таку надзвичайну подію як виявлення волі Божої і не посмів противитись. Цей епізод з житія святого Григорія описав святитель Григорій Ниський. Він же повідомляє, що вищий церковний сан святий Григорій Неокесарійський прийняв тільки після здійснення над ним всіх відповідних священнодій єпископом Редимом Амасійським.
Святитель Григорій перед хіротонією, під час якої потрібно було виголосити Сповідання віри, гаряче і старанно молився, просячи Бога і Божу Матір відкрити йому істинний образ поклоніння Пресвятій Тройці. Під час молитви йому явилась Пречиста Діва Марія, яка сяяла, як сонце, з апостолом Іоанном Богословом, облаченним в архієрейські одежі. За велінням Богородиці апостол Іоанн навчив святого, як достойно і праведно слід сповідувати тайну Святої Тройці. Святий Григорій записав все, що відкрив йому апостол Іоанн Богослов. Таємничий Символ віри, записаний святителем Григорієм Неокесарійським, - велике Божественне Откровення в історії Церкви. На ньому ґрунтується вчення про Святу Тройцю в Православному Богослів’ї. Пізніше воно було розкрите святими отцями Церкви – Василієм Великим, Григорієм Богословом, Григорієм Ниським. Символ святого Григорія Неокесарійського був розглянутий і затверджений Першим Вселенським Собором ( 325 р.), який підтвердив його важливе значення для Православ’я. Ставши єпископом святитель Григорій вирушив до Неокесарії. Дорогою з Амасії він вигнав бісів з язичницького храму, жрець якого навернувся до Христа. Навернений став свідком ще одного чуда, звершеного святителем, - за його словом зрушилась з місця величезна кам’яна глиба. Проповідь святителя була дієвою, живою, плодовитою. Він навчав,творячи Іменем Христовим чудеса: зціляв хворих, допомагав нужденним, примиряв тих, хто сварився і приймав скарги. Два брата при поділі спадщини не могли домовитись про озеро, яке було у власності їхнього померлого батька. Кожний з братів збирав навколо себе друзів-однодумців. Готувалось побоїще. Святитель умовив їх відкласти завершення суперечки до наступного дня, а сам всю ніч молився на березі озера, яке стало причиною сперечання. На наступний день всі побачили, що предмету сперечання більше не має, - озеро пішло під землю. Силою молитви святитель приборкав одного разу розлив річки, своїм жезлом визначивши краї повені. Іншого разу, при будівництві церкви, він звелів іменем Христовим потіснитись горі і звільнити місце під фундамент.
Коли почалось гоніння на християн при імператорі Декію ( 249-251рр.), святитель Григорій відвів свою паству на віддалену гору. Один язичник, що знав місцезнаходження християн показав його гонителям. Воїни оточили гору. Святитель вийшов на відкрите місце підняв руки до неба і звелів своєму диякону робити так само, почав молитися. Воїни обшукали всю гору пройшли декілька раз біля молільників, і не побачивши їх повернулися назад. Вони розповіли в місті, що на цій горі заховатись немає де: там нікого нема стоять лише два дерева неподалік одне від одного.. Доносчик був вражений чудом, розкаявся і став ревним християнином.

Після припинення гонінь святитель Григорій повернувся в Неокесарію. З його благословення були встановлені церковні свята на честь мучеників, що постраждали за Христа. В той час стало розповсюджуватись лжевчення єретика Павла Самосатського ( Самосата - місто в Сирії). Цей єретик змішував Сутність Нероздільної Тройці з Сутністю Єдиного Бога Отця хвилюючи розуми багатьох християн. Єресь Павла Самосатськогобула засуджена на першому Антиохійському Соборі, який відбувся в 264 році. На цьому Соборі святитель займав перше місце.
Своїм богоугодним житієм, проникливою проповіддю, чудотвореннями та благодатним керівництвом паствою святитель неухильно примножував число навернених до Христа. Перед його кончиною в місті залишилось тільки 17 язичників. А коли святитель вступав на кафедру було всього 17 християн.
Символ Віри Григорія Чудотворця, Неокесарійського
Єдиний Бог, Отець Слова Живого, Премудрості іпостасної і Сили і Образу вічного, Досконалий Родитель Досконалого, Отець Сина Єдинородного Єдиний Господь, єдиний від єдиного Бог від Бога, Накреслення і Образ Божества, Слово дієве, Премудрість, що обіймає склад всього і творча Сила всього сотвореного, істинний Син істинного Отця, Невидимий Невидимого і Безсмертний Безсмертного і Вічний Вічного і Єдиний Дух Святий, що від Бога має буття і через Сина явився (людям), Образ Сина, Досконалий Досконалого, Життя, Винуватець живучих, ( Джерело святе), Святість, Податель освячення, в Ньому ж являється Бог Отець, сущий над всім і у всьому, і Бог Син, Котрий через все Тройця досконала славою і вічністю і царством нероздільна і не відчужувана. Тому немає в Тройці нічого ні сотвореного ні привнесеного, чого раніше не було, а потім з’явилося, бо ні Отець ніколи не був без Сина, ні Син без Духа, але Непорушна і Незмінна – завжди та ж Тройця.

Преподобного Лазаря іконописця

Яке сьогодні свято відзначають за церковним календарем


Святий преподобний Лазар іконописець жив у Константинополі. Він був пресвітером, вів суворе подвижницьке життя і писав святі ікони.
При імператорі-іконоборці Феофілі його схопили і, після важких тортур, кинули в темницю.

Від неминучої страти святого врятувала своїм втручанням імператриця Феодора.
Преподобний Лазар помер у 857 році, повертаючись з Риму, куди був відправлений з посольством у церковних справах до папи Бенедикта III.

Останки його були перенесені до Константинополя і поховані в церкві святого Евандра.

Рейтинг:
(голосів: 0)
30-11-2019, 09:00
Коментарів 0 Переглядів 1023

«Червона» зона: Степанов переплутав Буковину із Закарпаттям – оновлено
Вчора був перший день, коли кількість виписаних із лікарень перевищила на 22,8% кількість госпіталізованих
• Новини партнерів
ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі
В онкологічному диспансері капітально відремонтували п`ять відділень  - фото
Для майбутньої реконструкції лінійного прискорювача з обласного бюджету виділять 5 мільйонів гривень


Син забуде, які на вигляд однокласники. Блог Галини Олійник
З початку пандемії минуло більше року, а стало тільки гірше
«Принципово ходжу в масці». Блог Надії Будної
На вулиці повз мене проходить жінка, потім зупиняється і голосно запитує: "Надю, це ти?"
«Гроші вчителю? Навіть боюся пропонувати». Блог Людмили Осадчук
Батьківський комітет одного із дитсадків Чернівців "прославився" на всю Україну
загрузка...
ВІДЕО Переглянути все відео
Блогер з Чернівців вразив глядачів своїм співом і пройшов у півфінал «Голосу країни» – відео
Учасник популярного телешоу у чвертьфіналі виконав пісню "Impossible" James Arthur
Професійні поради від студії декору Giorgio Graesan*

У цій статті ми розкажемо, як створити будинок вашої мрії, щоб він був не тільки необхідним, а й зручним, стильним, практичним і головне – індивідуальним.
«В «АТБ» дотримують всіх чинних санітарних норм і правил», – Віктор Ляшко*

Мережа магазинів "АТБ" у своїй діяльності дотримується всіх правил і стандартів протиепідемічної безпеки.
Що робити, якщо болять суглоби? Причини та діагностика у МедЛаб*

При виникненні будь-яких суглобових болів буквально життєво необхідна правильна діагностика, щоб вчасно почати відповідне лікування і не допустити розвитку невиліковних ускладнень.
Є підстава для сумніву? Охоронне детективне агентство «Гарант» пропонує перевірку на «детекторі брехні»*

Основні напрямки діяльності – це фізична охорона, пультова охорона, групи швидкого реагування, охорона і супровід цінних вантажів, монтаж і встановлення систем охорони та безпеки.
«Фая, нет ВайФая», або Що робити, якщо на кухні й у ванній кімнаті слабкий сигнал Wi-Fi?*

Як організувати внутрішню мережу вдома та чи вистачить не дуже потужного роутера, розповіли в компанії Intelekt.
Зручно та дуже економно: корпорація «АТБ» випустила власну пластикову картку з максимально вигідними умовами*

Разом із "Райффайзен Банк Аваль" і Visa корпорація "АТБ" випустила безпрецедентний для вітчизняного ритейлу банківський продукт.
Що робити при тахікардії? Причини, симптоми.  Де і які аналізи здати?*

На сьогоднішній день саме тахікардія впевнено займає одне з перших місць по поширеності серед порушень ритму серцевих скорочень