RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » Новини Чернівців » Природна аномалія на Буковині – на деревах з’явилися бруньки: що це означає

Природна аномалія на Буковині – на деревах з’явилися бруньки: що це означає

На календарі – середина листопада, хоча таке враження, ніби скоро настане весна. У Чернівцях на деяких деревах з’явилися бруньки. На магноліях пуп’янки такі великі, що, здається, вони ось-ось розпустяться і дерево вкриється квітами.

Про це йдеться у публікації газети "Молодий буковинець".



"Можливо, деякі бутони розпустяться"

– Передчасне розпускання бруньок на деревах спровокувала тривала тепла осінь. У такому стані вони можуть перебувати ще довго. Якщо продовжиться тепло, то на деяких деревах і кущах можуть навіть з’явитися листочки, – пояснила старший науковий співробітник Ботанічного саду ЧНУ Марія Виклюк. – Період глибокого спокою рослин відбувся влітку. Тому якщо не буде зниження температури до мінусових показників, хоча б невеликих, то можна буде спостерігати розпускання бруньок і їх подальший розвиток. Але я не бачу значних відхилень від норми. Якщо не буде сильних морозів, то рослини не постраждають. Проте коли настане різке похолодання, то бруньки можуть обмерзнути. Хоча більшість дерев, особливо місцевих порід, пристосовані до зимового клімату. Я зараз стою біля магнолій. На них справді з’явилися великі квіткові бруньки, покриті мохнатою лускою . Може здатися, що вони ось-ось розпустяться. Важко спрогнозувати, як поведуться дерева, коли продовжиться тепла погода. Можливо, деякі бутони розпустяться. Якщо буде плюсова температура наприкінці зими, то вегетація рослин може відбутися навіть у лютому або на початку березня.

– У зв’язку з глобальним потеплінням у природі багато чого змінюється, – запевнила науковець. – Скажімо, продовжується період вегетації, скорочуються фази розвитку рослин, швидше закінчується цвітіння і так само швидше достигають плоди. Дерева та кущі будуть розпускатися раніше за норму, деякі навіть цвісти двічі на рік, що спостерігається останнім часом. У Ботанічному саду є дуже багато рослин не місцевих. Вони не всі однаково реагують на теплу погоду восени та взимку. Наприклад, калина запашна навіть зараз ще цвіте. Коли починаються заморозки – цвітіння призупиняється. Тепліє – калина знову цвіте. Такі особливості зараз можна спостерігати і у форзиції. Це стосується також рослин, які цвітуть першими навесні.

Побито температурний рекорд

Цьогорічна осінь порадувала нас теплою сонячною погодою. В окремі дні в Чернівцях навіть були зафіксовані температурні рекорди.

Як розповіла начальниця Чернівецького обласного центру з гідрометеорології Тетяна Негадайлова, 15 жовтня стовпчик термометра сягнув позначки 20,6 градуса тепла. Він побив попередній температурний рекорд цього дня 1979 року , коли повітря прогрілося в місті до 20,1 градуса з плюсом. Шостого листопада синоптики теж зафіксували найвищу температуру цього дня – 22, 6 градуса тепла. Вона перевищила температурний рекорд 2010 року – 21,1 градуса вище нуля.

Природна аномалія на Буковині – на деревах з’явилися бруньки: що це означає


Синоптики обіцяють, що на Буковині до кінця цього тижня протримається тепла погода, вдень буде до 12-17 градусів із плюсом.

За останніми прогнозами, грудень теж буде досить теплим, температура повітря нагадуватиме осінню.

Завідувачка відділенням кліматичних досліджень і довгострокових прогнозів погоди Українського гідрометеорологічного інституту Вазіра Мартазінова повідомила, що майбутня зима в Україні буде не холодною, в більшості днів очікується до п’яти градусів тепла. Отож цілком можливо, що розпустяться бруньки на деревах і квіткові пуп’янки на магноліях…

Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
Редактор: Надія Будна
17-11-2019, 23:40
Коментарів 0 Переглядів 5 302


У Чернівціобленерго оприлюднили графік на завтра


Хоч і загальна кількість відвідувачів зменшилася порівняно з минулим роком, інтерес іноземців зріс.
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
Замість саміту миру – варіанти капітуляції. Блог Ярослава Волощука
Ви помітили, що останніми днями на єдиному марафоні поменшало розмов про другий та наступні саміти миру?
ВІДЕО Переглянути все відео

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.