Найкращий результат будь-яких заходів буває тоді, коли вони відбуваються за покликом душі, з щирого інтересу до теми чи справи. Тому не суто формальна приуроченість до дати (Дня української писемності та мови, що відзначається 9 листопада), а саме ось ця жива зацікавленість стала головним мотивом інтелектуальної й комунікативної роботи студентів філософсько-теологічного факультету, які зібралися обговорити зв’язки мови і духовної культури.
Ініціювали зустріч кандидат філософських наук, заступник декана з навчально-виховної роботи філософсько-теологічного факультету Чернівецького університету Олександр Марчук та магістрант спеціальності "богослов’я" і водночас бакалавр філології Юліан Тимчук, який перебуває зараз на асистентській практиці. Взяв участь у заході і доктор філософських наук Олександр Бродецький.
Вдале модерування, здійснене Олександром Марчуком та Юліаном Тимчуком, забезпечило небайдужість учасників, студентську активність, дискусійне обговорення та чимало влучних запитань і змістовних відповідей.
Серед іншого, обговорювалися богословські й культурологічні аспекти мовного дару людини та цінності Слова і Спілкування, питання перекладів релігійних текстів мовами світу, і, зокрема, Біблії, патристичної та богослужбової літератури українською мовою. Важливо, що обговорення торкнулося і сучасної медійної культури та її релігійного і релігієзнавчого аспектів. Учасники дискутували довкола значущості, форм та методик присутності релігійних активістів у просторі соціальних мереж, обмірковували плюси і мінуси цього. Чимало змістовних міркувань та ремарок було зроблено і щодо ціннісного обрамлення мовної культури (та антикультури) сучасних телебачення, радіо, кінематографу, You-tube-простору.
Доповідачами були студенти Михайло Бачинський, Володимир Роговський, Юлія Костюк, Михайло Мілешкін. Активно долучалися до обговорення магістрант спеціальності "богослов’я" та бакалавр філософії Роман Марчишак Roman Marchyshak і студент економічного факультету Sviatoslav Marchyshak.
Крім участі в дискусії, він і Богдан Борак також сприяли технологічному забезпеченню цієї міні-конференції. Влучним завершальним акордом цього заходу став буквальний вихід його за академічні межі. Адже студенти приготували символічні, зроблені від щирого серця і зі смислом, сувеніри, які вручали на вулиці перехожим. У такий спосіб вони привертали увагу до питань української мови, її культури, престижності, життєвої ваги та, без перебільшення, справді безпекового значення зусиль з її всебічного розвитку.
Олександр БродецькийЧитайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
9-11-2019, 15:46
0
1 614