У залі Чернівецької обласної філармонії відбувся творчий вечір композитора, музиканта та співака Євгена Воєвідки. Він працює лікарем-отоларингологом у ЛОР-центрі Чернівецької обласної клінічної лікарні.
Про це повідомляє кореспондентка molbuk.ua
І медициною, і музикою Євген займається професійно. Євген Воєвідка навчався у Буковинському медичному університеті та на вокальному відділенні Чернівецького коледжу мистецтв імені Сидора Воробкевича. Музику пише ще зі школи.
На творчому вечорі прозвучали і його відомі твори, і нові, деякі з яких ще не мають назви. У залі зібралося багато друзів композитора, шанувальників його творчості, було багато квітів і привітань. Зокрема, від Чернівецької облдержадміністрації Євген Воєвідка отримав медаль "100 років Буковиському віче", а від Чернівецької міської ради –почесну відзнаку міської ради та годинник від мера. Відомий чернівецький композитор та диригент Юрій Гіна також привітав Євгена.
Концерт розпочався виконанням Чернівецьким академічним симфонічним оркестром нової опери, яка поки має умовну назву "Історична".
Прозвучали уривки з мюзиклу "То лише казка…", кілька арій з історичної опери "Берестечко", уривки з опери "Дон-Жуан Гуцульський". Свої партії виконали солісти філармонії Ігор Раца, Володимир Фісюк, Надія Селезньова, Богдана Зайцева-Чебан, Павло Дворський-молодший. На сцені був також академічний камерний хор "Чернівці".
Найгучніші овації отримала заслужена артистка України Людмила Радиш, коли виконувала сольну партію з "Берестечка" - "Плач України- матері за загиблими синами". Опера, в якій описується національно-визвольна боротьба в 17 століття, співзвучна і нашому часу. Тому глядачі так сприйняли цей твір.
Уривок з опери "Дон-Жуан Гуцульський" виконала також лікар – інтерн Ірина Лучак, яка працює разом з Євгеном.
Вперше прозвучав новий третій концерт для двох скрипок із камерним оркестром. Його виконав камерний оркестр "Капріччіо" та солісти Павло Чеботов і Людмила Шапко. Цей твір композитор присвятив своєму батькові, теж лікарю.
На творчий вечір Євгена Воєвідки завітали також театр-студія "Гердан", заслужений артист України Андрій Циганок. Разом із Георгієм Постевкою Євген виконав авторську пісню "Намалюй мені місто".
А пісню "На перехресті двох серцець", з якою Євген переміг на фестивалі "Червона рута-2001" у жанрі авторської пісні, виконали Володимир Фісюк та Богдана Зайцева-Чебан.
Володимир Фісюк також заспівав "Ох, це дівчисько загубить тебе", яку композитор написав у стилі італійських пісень.
Євген також прочитав уривок зі своєї п’єси та сам заспівав.
Одну пісню він присвятив дружині Анні, з якою разом виховують двох донечок - Соломію та Христину.
Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.
22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".
В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.