Гру "Чернівецький пан", яку представили у вересні, розробляли впродовж чотирьох місяців 30 людей.
Автор ідеї – Сергій Матусов каже, що зважали на всі особливості міста, пише molbuk.ua.
"Це гра всеукраїнська, нею вже охопили вісім областей. Та під кожне місто вона розроблялася окремо. Я з Івано-Франківська, тому спочатку була розроблена гра "Івано-Франківський пан", а ось другою була перезентована гра "Чернівецький пан", – розповідає Сергій.
Цим проєктом автор хоче насамперед популяризувати українську мову і дуже гарне українське звертання "Пан" та "Пані". У процесі гри потрібно використовувати українські звороти та український сленг, – продовжує Сергій. – Також той, хто програє, змушений звертатися до переможця "Пан", "Пані" впродовж двох тижнів.
У грі зображено територію Чернівців з усіма відомими пам’ятками. Сергій пояснює, що завдяки грі можна дізнатися про особливості міста.
"Це настільна гра. Формат трохи схожий до "Монополії", але внесено понад сто авторських правок. Концепція класична: гравці, "Ольга Кобилянська" чи "Йозеф Главка" "ходять" містом, "скуповують" підприємства, компанії, території і при цьому збирають картки з різною інформацією про Чернівці", – каже Сергій.
Як ігрові персонажі, використані відомі чернівецькі особистості. Наприклад, "крокувати" полем можна сурмачем "Василем Козаком", який роками грав "Смерічку" на ратуші. Можна зіграти "Йосипа Главку", який проєктував Чернівецький університет. Так само можна зіграти "Ольгою Кобилянською" чи "Юрієм Федьковичем". З часом будуть розширювати коло осіб.
Вартість гри "Чернівецький пан" – 500 гривень. Організатори зізнаються, що для Чернівців зробили 200 ігор, і їх вже немає у продажу.
Зараз готується нова партія – на тисячу штук.
Крім того, Сергій Матусов пообіцяв, що "Чернівецький пан" з’явиться у всіх школах та вишах міста. Її планують подарувати освітнім закладам. Із часом серед школярів і студентів будуть організовувати турніри.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
30-09-2019, 09:17
0
1 267