У Чернівецькій області у місті Хотині проводять протиаварійні та консерваційні роботи у фортеці.
Про це повідомляють Хотинські вісті.
Зазначається, що роботи виконуються з метою зберегти від руйнування унікальні пам’ятки.
"Її доглядають, охороняють і відкривають нові експозиції. Над цим постійно працює колектив ДІАЗ "Хотинська фортеця" на чолі із директором Єлизаветою Буйновською. Ось і зараз у заповіднику киплять реставраційні, а точніше – невідкладні консерваційні роботи", – пише газета.
– Наша мета – зберегти від руйнування унікальні пам’ятки. Наразі тривають роботи на п’яти об’єктах: Східній та Південно-східній баштах, Замковій церкві, Казармі та Руській брамі. Застосовують особливу технологію ін’єктування тріщин. До речі, таку використовують у світовій практиці, зокрема для укріплення споруд на кам’яній основі, наприклад скельних монастирів, – розповіла Єлизавета Буйновська.
Ін’єктування полягає в тому, що за допомогою спеціальних засобів, так би мовити "шприців", у тріщини під тиском вводять двокомпонентні смоли, які заповнюють усі пустоти, навіть найменші, та міцно скріплюють стіни, пояснила Єлизавета Валентинівна.
"Для нас важливо зберегти усі ці споруди, законсервувати об’єкти, які у подальшому можна буде відновити. Наприклад, уже здійснено консервацію залишків мурувань Південно-східної вежі, що зруйнована ще на початку XVIII століття та була у поганому стані. При цьому використовували такі засоби, як і в давнину: каміння та спеціальний вапняний розчин. Сподіваюся, у майбутньому буде можливість відмурувати цю вежу", – зазначила директор заповідника.
– Найбільша небезпека для таких великих об’єктів, стіни яких товщиною 5–8 метрів, – землетруси, адже навіть найменший спричиняє коливання, від яких утворюються нові тріщини, а наявні збільшуються. Необхідно запобігти подальшому руйнуванню. Цього досягли технологією ін’єктування, коли введені смоли утворюють у шпаринах "павутину", яка застигає і скріплює. А потім застосовують спеціальне армування для стягування тріщин, заштукатурюють відремонтовані місця сумішами. Чимало матеріалів закуплені у Німеччині. Адже маємо дбати про автентику: сучасними шпаклівками у старовинних об’єктах послуговуватися не можна, – пояснив головний інженер ДІАЗ "Хотинська фортеця" Олександр Донцов.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
28-09-2019, 20:35
0
1 871