RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » Новини Чернівців » Репетитори за ціною доброго смартфона

Репетитори за ціною доброго смартфона

Щороку підготовка до тестування неабияк б’є по кишенях батьків випускників. Одне заняття обійдеться щонайменше у сто гривень. На початку кожного навчального року одинадцятикласники активно починають шукати репетиторів для підготовки до майбутнього ЗНО. Проте виявляється, станом на вересень багато вчителів уже зайняті і не беруть нових учнів.

Про це molbuk.ua розповіла чернівчанка Юлія, син якої нині навчається у випускному класі.



– Той вчитель, до якого ми хотіли ходити на заняття, вже не мав куди нас записати. Хороших педагогів розбирають ще до початку навчального року. Крім того, за заняття доведеться викласти кругленьку суму. В середньому –150-200 гривень за півтори години, – каже пані Юлія. – Ціна залежить від досвіду вчителя. Початківець або студент, який підробляє репетитором з англійської, наприклад, бере менше. Якщо ж у вчителя були учні 200-бальники – відповідно, його уроки обійдуться значно дорожче.

"За 8 місяців занять – 17 тисяч!"

Витрати на репетиторів і додаткові навчальні матеріали можуть сягати кількох тисяч гривень за декілька місяців.

Син буковинки Тетяни РУДОЇ навесні закінчив школу, майже весь навчальний рік хлопець ходив на додаткові заняття із двох предметів.

– Мій син ходив на англійську мову і математику з жовтня й аж до початку ЗНО. Двічі на тиждень була іноземна, за півтори години вчителька брала 200 гривень. Якщо заняття індивідуальні, то платили дорожче, якщо на ту годину вчитель брав по двоє-троє учнів, виходило трохи дешевше. Один або два рази на тиждень син ходив на математику по сто гривень за заняття, – розповідає жінка.

За її словами, щотижня додаткові заняття обходились по 500-600 гривень.

– Якщо підрахувати, то в середньому за вісім місяців це понад 17 тисяч! І це тільки за два предмети, а є й діти, які готуються з репетиторами до всіх чотирьох ЗНО, – додала Тетяна.

До української мови та літератури хлопець готувався самостійно – з допомогою різних посібників і таблиць. На них витратили ще біля 500 гривень.

– Не всі батьки можуть собі дозволити таке задоволення. Дітям доводиться багато працювати додатково, крім того ще й однаково добре готуватись до всіх уроків. Хоча, на мою думку, репетитор теж не є гарантією того, що дитина здасть тести на високий бал. Найважливіше – це її бажання і мотивація вчитися. Якщо не хоче – жодний репетитор не вкладе знання їй у голову, – зазначила чернівчанка.

Цієї думки дотримується й Іван Солтисік, директор Чернівецької гімназії №4, яка за результатами ЗНО-2019 стала найкращою в області.

– Основною умовою успішного складання ЗНО є праця самих учнів. Багато залежить і від створених умов. Ми додаємо в навчальний план додатковий час для підготовки до ЗНО. Дуже добре, коли класи діляться на менші групи – це потрібно для кращого засвоєння матеріалу. Крім того, наші вчителі щороку аналізують результати ЗНО і, відповідно, знають, на що звертати увагу учнів під час підготовки, – сказав він.

Способи, як обійтись без репетитора

Якщо сімейний бюджет не дозволяє найняти дитині репетитора, можна обійтися і власними силами. Є кілька недорогих і навіть безкоштовних методів самостійної підготовки.

Найперше, що варто зробити – пройти пробне тестування чи ЗНО попередніх років. Усі копії зошитів та відповіді до них є у вільному доступі онлайн. Звичайно, щороку завдання змінюють, однак таким чином можна зрозуміти, на що конкретно звертати увагу. Наприклад, у завданнях з історії – не тільки численні дати: трапляються портрети видатних осіб, предмети мистецтва, археологічні знахідки.

А, скажімо, в тестах з української літератури потрібно визначити, кому належать ті чи інші рядки. В тому, які саме твори потрібно прочитати, допоможуть спеціальні посібники і таблиці, складені відповідно до програми майбутнього ЗНО.

У соцмережах також можна знайти набори карток з історії та географії, за якими можна легко запам’ятати дати і пов’язані з ними події, як виглядав той чи інший гетьман, мореплавець, який прапор відповідає країні тощо. Така візуалізована інформація запам’ятовується зазвичай краще.

Наступне – це онлайн-сайти, розроблені вчителями спеціально, щоб допомогти майбутнім абітурієнтам.

Найбільший такий проєкт – платформа безкоштовних онлайн-курсів Prometheus. Її розробили вчителі провідних ВНЗ України у 2014-му році для школярів з тимчасово окупованих територій. На сайті є цілий курс для підготовки до ЗНО з математики, історії та української мови й літератури.

Безкоштовні онлайн-курси iLearn створила також команда освітнього проєкту "Освіторія". Це єдина в Україні платформа для підготовки до тестування у формі гри. Також сайт пропонує вебінари з найкращими викладачами української мови та літератури, математики, історії України та англійської.

Чимало прогресивних вчителів зараз використовують соцмережі для того, щоб допомогти учням у навчанні. Наприклад, створюють сторінки в соцмережі Instagram, де коротко викладають основну інформацію на певні теми як у форматі тексту, так і відео.

Не варто забувати про YouTube. Два популярні канали – "ВнеШколы" і ZNOUA. Вони містять онлайн-уроки з усіх предметів з детальним розбором теми від викладачів.

Крім цього, якщо в пошуковику YouTube написати фразу "підготовка до ЗНО", сайт запропонує величезну кількість корисного відеоконтенту.

Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
Редактор: Марина Кавкало
22-09-2019, 13:50
Коментарів 0 Переглядів 2 490

• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

Вранці температура повітря становить -1°


Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
Замість саміту миру – варіанти капітуляції. Блог Ярослава Волощука
Ви помітили, що останніми днями на єдиному марафоні поменшало розмов про другий та наступні саміти миру?
ВІДЕО Переглянути все відео

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.