Збільшується попит на фахівців, які володіють іноземними мовами.
В оголошеннях про вакансії не лише за кордоном, а й в Україні дедалі частіше можна зустріти такі вимоги до претендентів, як "знання англійської – обов’язкове", "володіння англійською – вільне", пише molbuk.ua.
"Нині важко уявити собі професіонала у якійсь сфері, який не володів би іноземними мовами, насамперед, англійською. Я закінчив Чернівецьку гімназію № 4 із поглибленим вивченням англійської мови, Київську політехніку. За допомогою репетиторів вивчив ще трохи німецьку та французьку. Влаштувався працювати в міжнародну компанію в столиці, де отримую 1000 доларів зарплати. Знання іноземних мов дозволяє мені вільно спілкуватися з колегами та клієнтами з різних країн, вести ділові переговори, брати участь у міжнародних програмах професійного навчання, працювати з документацією. Завдяки цьому я обіймаю керівну посаду в компанії, періодично мені підвищують зарплату. Цього літа їздив на стажування до США, – переконаний чернівчанин Володимир, який зараз працює в Києві.
"Можна влаштуватися в офіс"В одному з київських готелів працює випускниця ЧНУ Анастасія.
"У нас зупиняються здебільшого іноземці, тому знання англійської мови обов’язкове, – запевнила дівчина. – Я працюю тут уже три роки менеджером, отримую досить нормальну зарплату. Їздила на стажування до Великої Британії. Зараз почала вивчати ще й французьку".
– Щоб отримати робочу візу в Канаді та сподіватися на еміграцію, треба скласти міжнародний тест IELTS і володіти англійською мовою на рівні В2. Тобто людина повинна вміти написати листа роботодавцеві, скаргу в магазин, де вона придбала неякісний товар, викликати "швидку". Словниковий запас має становити більше 2000 слів. Це – мінімум. Чим вищий рівень знань, тим більше балів можна набрати. Рівні С1 і С2 – це майже ідеальне знання англійської. Людина може читати, грамотно писати, вільно розмовляти на будь-яку тему. У цьому разі вона може претендувати на пристойну вакансію, – розповіла колишня чернівчанка Олександра ВОЗНА, яка вже 17 років проживає в Канаді.
Знати англійську потрібно, навіть якщо працюєш на фермі, будівництві, далекобійником. "Канадські ферми – це сучасні підприємства, які мають дуже дорогу техніку. Скажімо, комбайн може коштувати мільйон доларів. Тому власник довірить його людині, яка може прочитати інструкцію англійською і вникнути в суть справи, – каже Олександра. – Це ж стосується і далекобійників. На будівництві зі знанням англійської можна влаштуватися майстром або бригадиром. Інакше доведеться працювати чорноробом і виконувати найтяжчу роботу за мінімальну платню. Скажімо, звичайні будівельники заробляють за годину 14-15 доларів, бригадири – 20-25, працівники офісів – 25-30".
"Нині без цього просто неможливо"Випускник ЧНУ Олександр Ковальчук працював в Оксфордському університеті, відкрив там оптичну фірму, яка займається випуском його запатентованих винаходів.
– Аби влаштуватися на роботу за кордоном або поїхати туди на навчання, потрібно мати гарні знання та відмінно володіти англійською мовою, – вважає Олександр. – Я зустрічав у Великобританії українців, яким вдалося чогось досягти завдяки вільному володінню англійською. В університетах можна виграти гранти, які частково або повністю погашають плату за навчання. Я вивчав англійську мову ще під час навчання на інженерно-технічному факультеті ЧНУ, бо розумів, що вона мені знадобиться. Тому радив би молодим людям серйозно зайнятися вивченням іноземних мов. Нині без цього просто неможливо знайти високооплачувану роботу.
На міжнародному сайті Work.ua можна знайти тисячі пропозицій. Роботодавців цікавить не лише диплом та спеціальна освіта претендентів, а також їхній рівень знань іноземної мови, найчастіше англійської. Є й вакансії для тих, хто володіє німецькою, французькою, іспанською, китайською мовами. Можна влаштуватися перекладачем, викладачем у навчальних закладах, репетитором, екскурсоводом, менеджером у колцентрі чи ІТ-компанії, помічником керівника, копірайтером, маркетологом, навіть стюардесою. Фахівцям із відмінним знанням англійської та інших іноземних мов роботодавці – як в Україні, так і за кордоном – готові платити більше.
15-09-2019, 22:14
0
2 100