У суботу, 7 вересня Чернівецький обласний музичний драматичний театр імені Ольги Кобилянської відкриває черговий, 68-й театральний сезон.
Пропонуємо ознайомитися, якими виставами актори драмтеатру вражатимуть глядачів цієї осені, пише molbuk.ua
Скапен-штукар07.09.2019
18:30Фото: ШпальтаЕнергійний, відважний і вправний, але водночас спритний, хитрий і розважливий, який не зупиниться ні перед чим, щоб досягти мети. І головне — зробить це весело і з усмішкою, бо надзвичайний жартівник, який уміє створити ефекти, розраховані на те, щоб вразити уяву багатьох. Саме таким є Скапен — головний персонаж відомої п’єси французького комедіографа 17-го століття Мольєра. Допомогти закоханим тоді, коли родичі проти їх шлюбу? — Будь ласка! Помирити батьків і дітей? — Немає проблем! Добути молодятам фінансову незалежність? — Дрібниці! А головне зробити це так, щоб врешті-решт усі були задоволені, а самому тимчасом, замість побоїв і докорів, отримати визнання і нагороду. Після його витівок немає жодних сумнівів, що наш герой здатен ще на безліч інших штук, а все через те, що він Скапен – штукар!!!
Його роль у виставі грає актор Дмитро Леончик.
Як Настуня ледь не стала марою08.09.2019
12:00Повчальна історія про нечепуру Настуню, яка сподобалась підступній Бабі Язі і та вирішила викрасти дівчинку, щоб зробити з неї мару. Аби повернути Настуню, в дорогу вирушають сестричка Оленка і Домовичок. Яким чином вдасться визволити Настуню з хатинки Баби Яги – про це Ви зможете дізнатися самі, відвідавши виставу. Яскрава музична вистава неодмінно сподобається Вам та Вашим дітям.
Павлинка08.09.2019
18:30Комедію білоруського класика Янки Купали "Павлинка" про історію дівчини, що попри волю батька сама обрала собі долю, уперше показали глядачам більш як сто років тому. Коли автор прочитав її на молодіжній вечірці, студенти швидко організували збір коштів для її постановки. Вистава мала нечуваний успіх, а автор став на довгі роки популярним. І сьогодні вистава захоплює глядачів щирим народним гумором, національним колоритом, мудрістю та душевною теплотою.
Як часто буває у комедіях, – окремі репліки персонажів настільки запам’ятовуються глядачам, що їх і досі при нагоді розбирають на цитати. Тож цей веселий і дотепний твір, де, окрім співів, жартів і танців, є кохання, інтрига, і своя правда як у батьків, так і у дітей, – сподобається багатьом. Вистава йде у чудовому перекладі класика української літератури Павла Тичини. Жестом поваги до будь-якої національної культури сприймаємо рішення режисера-постановника вистави, заслуженого діяча мистецтв України Вадима Сікорського, щоб пісні актори співали білоруською.
Кохання у стилі бароко14.09.2019
18:30Дія відбувається у маєтку графа-бешкетника‚ витівника‚ здатного на всілякі вибрики та жарти. Його парубоцька вечірка захлинається “страшною” звісткою: їде наречена! В плани затятого холостяка одруження аж ніяк не входить. Проте існує родинний заповіт: якщо не одружиться на Оляні, з якою покійні батьки заручили його десять років тому, він позбавляється спадщини. Єдиний вихід і гроші зберегти‚ і волю парубоцьку – примусити наречену саму зректися шлюбу. Отже, граймося, хлопці! Здається, ідея шикарна: граф перевбирається на свого псаря Онисима, а той, нічого не розуміючи через велику пиятику, стає “графом”. Але не так сталося, як гадалося…
Нестримний потік жартів, чудові віршовані монологи. Чергова історія кохання, але у вишуканому обрамленні у стилі бароко.
Cніговик, який хотів познайомитися з сонцем15.09.2019, 22.09.2019
12:00Музична казка на одну дію. Режисер-постановник - Раду Гілаш (Румунія), Художник-постановник, відео Себастіан Ратіу (Румунія), Композитор Володимир Шнайдер, Балетмейстер-постановник - Марія Циба-Божеску, Хормейстер - Оксана Рошка.
У виставі беруть участь вихованці дитячої театральної студії.
Кайдашева cім’я15.09.2019
18:30Відомий твір класика української літератури Івана Нечуя-Левицького й досі не втратив своєї актуальності. Родинні суперечки у боротьбі за власність і вищість над іншими, викликають сміх крізь сльози.
Соціально-побутовий жанр оповідання у новій виставі набуває трагікомедійного звучання. Старий Кайдаш намагається відшукати сенс буття дорогою з церкви до шинка. Просто на очах перетворюються характери Мелашки та Лавріна. Дрібні побутові суперечки переростають у безглузду війну рідних людей. Хто зупинить шалене коло ворожнечі? Чи врешті настане між Кайдашенками мир? Про це дізнаються глядачі, подивившись виставу.
Дванадцята ніч, або як собі хочетеФото: Шпальта19.09.2019, 18:3010.10.2019, 18:30Ця остання життєрадісна комедія великого англійського драматурга епохи Відродження названа на честь дванадцятої ночі після Різдва, яка вважалася кінцем святкових днів і відзначалася особливо бурхливо. У цій комедії панує кохання, яке гартується випробуваннями. Долати їх було нелегко і 400 років тому, і сьогодні. А коли додаються ще й плутанина і непорозуміння, то смішно стає не акторам, а глядачам.
Цікава інтрига сюжету: Себастьян та Віола – брат і сестра, які втратили один одного в бурхливому морі. Обидва залишилися живими, але кожен вимушений починати нове життя у незвичайній країні Іллірії – країні, де завжди панують веселощі та пустощі. Мешканці її завжди привітні та жартівливі. Окрім двох – герцога Орсіно та графині Олівії, бо Орсіно до нестями закоханий в Олівію, а вона не може полюбити його, бо в жалобі за померлими батьком і братом. Перевдягнена в чоловіка Віола, називаючи себе Цезаріо, стає на службу до герцога, який наказує добитися в Олівії побачення з ним. Але Віола сама закохується у герцога. Олівія ж, пройнявшись полум’яними речами юнака, покохала зовсім не герцога, а Цезаріо, який насправді є Віолою. І поки вони намагаються розв’язати складний любовний вузол, інші мешканці казкової країни тим часом отримують насолоду від життя. Так пан Тобіо – дядько Олівії, зі слугами Олівії – Марією, Фабіаном та Блазнем розігрують ключника Мальволіо, переконуючи, що сама графиня кохає його.
Отже, хто і як знайде своє кохання, і при цьому не зійде з розуму від божевільних пустощів та жартів, – про це театр разом із Шекспіром покаже вам лише вкінці вистави.
Вір або невірФото: Шпальта21.09.2019
18:30Наша землячка, відома сучасна українська письменниця Марія Матіос, як ніхто, розуміє народну душу. У цьому ви переконаєтеся коли побачите виставу "…ВІР АБО НЕ ВІР" за мотивами її оповідання "Не плачте за мною ніколи…". Ви впізнаєте, можливо, своїх знайомих і рідних, згадаєте дитинство, з якого уривками і досі долітають слова бабусь про життя людини на цій землі.
У виставі одна з таких бабусь – Юстина. Вона найстарша в буковинському селі. І, готуючись до відходу у інший світ, розказує сусідці Вірі не лише про своє життя, а й про те як хоче зустріти цей відповідальний для людини час. Її одкровення про себе та розповіді про людей, які вже відійшли, сповнені глибиною народної мудрості, дотепного гумору і власної філософії. Останнє палке бажання Юстини, щоб на її похоронах усі дотрималися звичаїв предків, спочатку бентежить і навіть лякає сусідку Віру, в якої все життя ще попереду. Але таку бабусю як Юстину можна слухати і не переслухати, бо говорить вона про смерть не так як усі інші. Таке неординарне ставлення здивує будь-кого, та воно має у Юстини власне міцне підґрунтя. Тому й моторошні оповідки бабусі, інколи смішні та містичні, поволі змінюють свідомість Віри. Юстина зізнається їй — "… свої останні години на цім світі хочу прожити по розумові", і вирішує передати саме Вірі оті сакральні знання предків та секрет довгого та щасливого життя.
Вистава нагадує про те, що перед кожною людиною щодня постає питання вибору як прожити своє життя, "Бути чи не бути?" як у В. Шекспіра, чи "…ВІР АБО НЕ ВІР" як у М. Матіос. І в цьому театр цілком погоджується з автором, яка в інтерв’ю газеті "День" 23.03.2001р. сказала:
"Я думаю, що, перш за все, треба робити акцент на тих поняттях, які ніколи не втрачають актуальності: осмислення того, як одна людина взаємопов’язана з іншою, як будувати стосунки, як робити вибір у житті (адже людина щодня стоїть перед якимось вибором, починаючи від вибору прального порошку і до вибору людини, з якою вона може чи життя пов’язати, чи на дуель стати). Проблема моральних начал. Проблема адаптації людської особистості до викликів часу у цьому планетарному селі – на Землі. Це буде актуально завжди".
Малюк22.09.2019, 18:30
06.10.2019, 18:30Дія відбувається у Парижі, у домі родини Фонтанж. У зовсім юного Жака (синочка власника велосипедної фабрики) з’явився малюк, який зовсім не входить у його плани. Як приховати від батьків появу малюка? У юного ловеласа голова йде обертом. І тоді на допомогу приходить рідна сестра. Вона повідомляє батькам, що це її малюк! Все перемішалося у домі Фонтанж! Малюка ховають: то малюк нікому не потрібен, а то раптом потрібен усім! Справжній водевіль!
Яскрава, видовищна музична сучасна вистава про кохання, з безліччю кумедних ситуацій допоможе Вам відволіктися від буденності.
Інцидент26.09.2019, 18:30
13.10.2019, 18:30Під час відкриття нового відділення банку стався прикрий інцидент, який викликав неабиякий резонанс та інтерес, безліч пікантних ситуацій і багато сміху…. Що ж за інцидент трапився у театрі? Приходьте і дізнаєтесь самі. Ефектна, весела та видовищна вистава за п’єсою італійського драматурга Луїджі Лунарі подарує Вам хороший настрій та незабутні враження.
Маестро і Кароліна28.09.2019
18:30"Маестро і Кароліна" — це історія великого кохання геніального угорського композитора Ференца Ліста і княгині Кароліни Сайн-Вітгенштейн, яке зародилося в Україні та надихнуло маестро на створення справжніх шедеврів. Свої кращі симфонії Ференц Ліст присвятив Кароліні, яка познайомила маестро з українськими народними піснями. І один з найвідоміших його творів – “ Угорська рапсодія №2″; (із серії 19 угорських рапсодій), написаний саме в Україні.
"Тій, яка коханням довела свою віру, надії якої не переставали зростати і в стражданнях, яка знаходила щастя в самопожертві, яка нині і навіки супутниця мого життя, небесне зведення моїх дум, моє живе божество, символ душі моєї – Жанні Єлизаветі Кароліні". (Ф. Ліст).
Білосніжка і семеро гномів29.09.2019
12:00Всесвітньо відома історія Білосніжки та гномів поведе у світ казки. І казка ця не тільки для дітей, але й для дорослих, адже основна тема, на якій наголошує режисер Андрій Романов – це дружба. У дружбі і єдності сила гномів, тільки разом вони здатні перемагати зло.
Діти бачать у казці – одне, дорослі – зовсім інше, та одне буде спільним – гарний настрій і незабутні враження.
Шельменко-денщик29.09.2019
18:30Запрошуємо побачити улюблену виставу українців – комедію "Шельменко-денщик" за Г. Квіткою-Основ’яненком. Автор настільки вдало описав характери героїв, які яскраво відображають нашу ментальність, особливо, вміння виживати за найрізноманітніших обставин, що ця вистава не покидає репертуарні афіші багатьох українських театрів.
Хитромудрі інтриги, що її плете бувалий Шельменко, прагнучи з`єднати закохану пару. А поруч наївно-комічні батьки – патріархальні поміщики Шпаки і, ясна річ, жених, що безнадійно залицяється.
Усе це, помножене на акторський кураж та багатобарвність театральних засобів, породжує веселе, дотепне дійство, проте, не без моралі.
Режисер-постановник – заслужений діяч мистецтв України Віталій Денисенко.
У ролі Шельменка – відомий за багатьма виставами актор Микола Гоменюк. У виставі також можна побачити заслужених артистів України: Богдана Братка, Ларису Попенко, Катерину Чумакову, а також молодих артистів театру: Анну Моргунову, Олексія Надкерничного та інших.
Сяй, мій божевільний діаманте!03.10.2019
18:30Режисер-постановник, музичне оформленняЦе вистава про трьох жінок поважного віку, вдовиць, котрі, не зважаючи ні на що, не втрачають почуття гумору, здорового глузду і особливо шарму.
Головні ролі виконують майстри сцени нашого театру – заслужені артистки України Діна Анепська, Лариса Попенко, Наталія Гунда, заслужений працівник культури України, директор театру Юрій Марчак.
Солодка Даруся05.10.2019
18:30Саме в Чернівцях, у березні 2008 року відбулася перша постановка твору лауреата Шевченківської премії Марії Матіос "Солодка Даруся". Прем’єра з великим успіхом пройшла в Чернівцях. З виставою театр побував на фестивалі "Сцена людства – 2008" (м. Черкаси), двічі на гастролях у Львові, а також у Києві, Рівному, Чернігові, Луцьку, де отримувала шквал оплесків та чимало схвальних відгуків.
Драма на три життя – саме так визначили жанр вистави. Адже події, які привели Дарусю до її трагедії, вплинули не тільки на неї. Це історія про покалічені душі багатьох людей. Дія відбувається на Буковині, середина XX століття. Маленька Даруся за цукерку розповідає радянському офіцеру про те, що батько допоміг упівцям. Ця цукерка стає для неї фатальною. Крізь усе життя Даруся пронесе свій хрест…
У виставі задіяний майже увесь творчий склад.
Режисер і автор інсценізації – народна артистка України Людмила Скрипка
Пригоди морського вовка06.10.2019
12:00Будь-які перешкоди, труднощі, непорозуміння подолають ті, хто вміє мріяти, любити, дружити. Адже якщо поруч вірний друг, можна подолати все. І навіть якщо трапляться труднощі, то справжня дружба ними лише загартується. Вистава "Пригоди морського вовка" саме про це. Вона буде цікава в першу чергу для дітей молодшого віку, але й будь-який дорослий отримає величезне задоволення, поринувши у світ мрій та фантазій.
Запечатаний двірник12.10.2019
18:30Фрашка (комедія) "Запечатаний двірник" Юрія Федьковича – це своєрідна візитна картка буковинського гумору. П’єса написана ще в кінці 19 століття, але не втрачає актуальності й сьогодні. За нехитрою жартівливою історією стоїть не тільки й не стільки кохання, залицяння та ревнощі… У житті невеличкого містечка можна побачити багато цікавого, з проекцією на сьогодення. Подивіться, за всієї безглуздості ситуації із посадовою особою, запечатаною у конфіскованій шафі, ніхто не наважується порушити цю печатку, навіть сам "запечатаний" Двірник – повага ж бо до закону!
Вистава вперше була поставлена у 1984 році режисером, народним артистом України Анатолієм Литвинчуком до відзначення 150-річчя буковинського кобзаря. Згодом, у 2004 році її відновив засл. арт. України Омелян Савка.
Сьогодні театр пропонує нову постановку цієї блискучої комедії – інші актори, інший режисер, художник, незмінна тільки мова буковинського соловія Юрія Федьковича.
Як стати справжнім бегемотом13.10.2019
12:00Маленький бегемотик у розпачі – його апетит десь пропав і він ніяк не може його знайти. А батько каже, що без апетиту – маленькому бегемотику ніколи не стати справжнім великим бегемотом. Що ж робити нашому герою? Як знайти отой чудернацький "апетит"? Хто знає, як він виглядає? Може вовк-слідопит чи полохливий їжачок, а може маленьке черепашеня знає і допоможе знайти? Запрошуємо усіх дітей допомогти нашому бегемотику стати справжнім великим бегемотом!
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
1-09-2019, 16:06
0
3 669