Побачити найгарніші і найменш доступні Буковинські Карпати, а заодно назбирати грибів на Памірі.
Такий екстрим-тур пропонують у чернівецькому екскурсійному бюро.
Щоби пройти цей екскурсійний тур, треба мати витримку, попереджає директор екскурсійного бюро Павло Колядинський.
"Із Чернівців виїжджаємо о шостій ранку. Об 11.00 приїжджаємо у село Шепіт – одне із найбільш віддалених карпатських сіл України. Там оглядаємо дерев’яну церкву Святого Іллі 1898 року та водоспади на річці Сучава. Потім туристів привозять на перевал Джогіль, звідки і стартує пішохідний маршрут, – пояснює Павло. – Проходимо через гору Томнатик, або Памір, оглядаємо покинуту радянську радіолокаційну базу. Її рекламують як одну з особливостей Буковинських Карпат, але цей об’єкт є важкодоступним. Тому влітку, коли довгий день, маємо можливість пройти весь маршрут.
Також проходимо гору Яровицю, яка є найвищою горою Буковинських Карпат, – 1574 метри. Спускаємося у Шепіт, але з іншого боку, ближче до українсько-румунського кордону. Доведеться йти 25 кілометрів пішки. По дорозі, якщо не буде негоди, можна назбирати грибів".
Павло Колядинський цей тур називає екстрим-туром. Проїхати потрібно 150 кілометрів в один бік. Після Путили дороги у дуже поганому стані, тож їхати не надто комфортно. Хто це витримає, побачить неймовірні краєвиди Карпат.
"Усі, хто їхали, були задоволені. Це своєрідний екстрим-тур, бо потрібно пройти значну відстань, – каже Павло. – Крім того, у Карпатах може раптово статися негода, тому потрібно взяти із собою дощовик. Тут немає мобільного зв’язку. Та у нас навіть були пенсіонери, яким вдавалося пройти цю відстань.
Туристи побачать найбільш віддалені Карати, які є автентичними і ніби повернуться у минуле. Там дуже чисте повітря. Хто хоче побачити найгарніший куточок Буковинських Карпат, той обов’язково повинен сюди приїхати. До Чернівців повертаємося опівночі".
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
6-07-2019, 21:37
0
5 223