Автомобільно-пропускний пункт "Красноїльськ" перетворився на довгобуд. І найближчим часом будівництво не відновиться, пише molbuk.ua.
Гравій, бетонні блоки на дорозі, розкидане будівельне сміття і зарослі, навколо – ні душі. Таким зараз виглядає об’єкт, на який Євросоюз виділяв понад мільйон євро.
Колишній губернатор Олександр Фищук обіцяв кілька разів відкриття пропускних пунктів "Красноїльськ" та "Дяківці". Тепер вже ніхто не обіцяє.
У грудні 2013 року було підписано грантову угоду для реалізації проекту транскордонного співробітництва "Облаштування міжнародних автомобільних пунктів пропуску "Красноїльськ", "Дяківці". Розпорядником коштів будівництва була Державна фіскальна служба України.
Загальний бюджет проекту становив 3,5 мільйона євро. Частину об’єктів збудували. Зокрема пункт у Красноїльську готовий на 75 відсотків. Але у 2017 році через недоцільно використані кошти, перевищення вартості робіт і відсутність звіту Євросоюз відмовився продовжувати фінансування проекту. Підрядники не змогли відповісти, куди і як витратили мільйони євро.
Голова обласної ради Іван Мунтян у коментарі molbuk.ua, розповів, що просили уряд, аби автомобільно-пропускні пункти передали на місця.
"Наша центральна влада "профукала" кошти, які дала Європа на будівництво пропускних пунктів у Чернівецькій та Львівській областях. Європа остаточно зрозуміла, що Україна не збирається виконати умови цих грантових проєктів, тому кошти забрали. А у наших владних кабінетах не можуть вирішити, хто має завершити роботи. Я з колегою зі Львівщини вийшли з ініціативою, щоби ці об’єкти передали на місця. А ми вже знайдемо кошти, щоби їх завершити. Та про ніхто не хоче чути", - каже Іван Мунтян.
Приміщення пункту "Красноїльськ" повністю зведене. Адмінкорпус, місця для митників та прикордонників – все це готове. Немає тільки заїзду – замість цього бетонні блоки на дорозі, болото і трава. Є лише гравійна дорога. Об’єкт простоює майже три роки, дещо вже почало руйнуватися.
За автомобільним пунктом бетонна стела з величезним написом "Україна"... і висока трава. А за сто метрів – діючий пропускний пункт у Румунії.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
30-06-2019, 12:34
0
9 463