У Целанівському центрі Чернівців - ніде яблуку впасти. Люди різного віку і професій ввечері 18 червня прийшли послухати відомого сучасного історика, публіциста, професора Українського католицького університету Ярослава Грицака.
Його книжка "Нарис історії України" побачила світ у 1996 році. Цього року її видали вдруге, з доповненими сторінками про історію України останніх років, пише molbuk.ua
Історія нашої країни у цьому виданні постає від кінця 18 століття і до наших днів. Перші хвилі національного відродження у 18 ст., Центральна Рада, ЗУНР, доля Директорії, Радянська Україна, німецький окупаційний режим в Україні, кінець сталінської доби, Чорнобиль і перші роки незалежної України. Загалом - 653 сторінки.
Але незважаючи на такий великий обсяг, історик Грицак радить:
- Зараз не варто писати таких товстих книжок, це вже антикваріат. Не пишіть довгих текстів! Є американськн видання, яке не приймає до друку наукові статті, якщо там більше 300 сторінок. Надіюся, через рік приїду до Чернівців презентувати тоншу книжку.
Ярослав Грицак каже, що його книжка про те, як українці ставали нацією. І це ще - не доконаний факт, бо це питання в наші дні знову актуальне. Гість зі Львова каже, що його "Нарис історії України" адресований середньостатистичному інтелігентному українцю. Книжка наукова додає він, але позбавлена наукового жаргону.
Цікаву історію появи книжки розповів Ярослав Йосипович:
- Якраз у рік 1000- ліття хрещення Русі- України, у 1988 році вперше зустрілася група старших українських, польських та литовських науковців. Вони вже розуміли, що щось із Радянським Союзом буде. І кажуть, нам треба миритися і написати нові історії. Але це мають зробити молоді історики. Вибір впав на мене, мені тоді було 28 років. Американці дали гроші на книжку. Ми зі старшими істориками раз на півроку збиралися, обговорювали. Значною мірою ця книжка - колективна праця.
Фото: molbuk.ua, головна світлина: УАЛ/FacebookЧитайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
19-06-2019, 08:26
0
2 260