У Чернівцях в катедральному соборі Успіння Пресвятої Богородиці УГКЦ, що по вул. Руській, вирішили зробити так, як у багатьох європейських храмах.
У церкві встановили два маленькі столики-полиці зі скринькою. Тут стоять надруковані картки "За здоров’я" та "За упокій". Вписавши імена, картки та пожертву людина вкидає у скриньку.
Одразу при вході у собор також розмістили велику полицю, теж зі скринькою, де на відритих поличках лежать різні свічки і на них вказана вартість. Свічку взяв – гроші вкинув.
Таке самообслуговування діє вже більше місяця. І, як кажуть у соборі, цілком себе виправдовує.
"Таке рішення ми прийняли спільно – єпископ і священики, - розповів "МБ" отець Руслан Боровий, священик катедрального собору. – Адже ставити свічку, писати прохання – це такий, я б сказав, дуже особистісний момент. І тут людині не потрібні посередники. А друге, коли люди приходять у церкву, купляють у чергових свічку, пишуть карточки, створюється додатковий галас. З цією ж метою – аби у храмі була тиша - місце чергових перенесено до канцелярії поруч із храмом. У соборі встановлено камери спостереження, тому на екрані у канцелярії можна бачити, якщо раптом щось трапиться. Впродовж дня у церкві постійно чергує священик. Це запровадив наш владика Йосафат Мощич для того, аби люди мали можливість запитати щось у священика чи порадитися".
В соборі кажуть, така ініціатива самообслуговування грунтується винятково на довірі. Але люди добросовісно ставляться до цього, не зловживають тим, що ніхто не бачить. Коли через місяць у соборі підрахували вкинені у скриньки кошти, їх не було менше, аніж раніше, коли свічки купляли у чергових.
"Люди такими змінами задоволені, - додає отець Руслан.- Хоча, напевно, були такі, що казали: а, ми звикли до того, як було. Але такі ініціативи – це також зміна мислення людей. Зрештою, бувають випадки, коли людина приходить у церкву і насправді немає грошей".
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram