Ранок 31 березня розпочався курйозом на дільниці 507, що в гуртожитку №3.
Хлопчину років 18-19 спіймали на відеозйомці бюлетеня у кабінці для голосування. Поліція миттєво відреагувала і швидко приїхала на виклик. На питання, для чого він фіксував факт голосування за "обраного" кандидата відповідає: "Я не знав, що це заборонено".
Був складений акт одразу на місці інциденту. Неодноразово молоді люди хотіли сфотографувати власні "галочки" на майже метровому виборчому сувої, але комісія та спостерігачі пильно стежили, щоби не було ніяких порушень й одразу ловили на гарячому зловмисників.
До виборчої дільниці 508 (гімназія №1) дійти не так легко. Зважаючи на те, що навколо багатоповерхівки і пенсіонерам доводиться долати сходи власного будинку, так ще й, щоби проголосувати, треба не річку переплисти, не гори перейти, а дістатися аж на третій поверх крутими сходами.
Були випадки, коли люди самотужки не могли піднятися чи зійти. За годину зі 100% виборців 65% – люди пенсійного віку. Ба більше, окрім того, що потрібно дістатися такої "висоти", непоінформовані літні люди приносили пенсійні квитки на підтвердження особи, замість паспорта.
Отож питання: "Чи повернуться вони вдруге, щоби "віддати борг державі"?. Приносять усе, окрім потрібного документу: водійські права, студентські, різні ксерокопії.
Обурюються виборці через, за їхніми словами, плутанину із місцем для голосування: з’являються там, де минулого разу голосували, а виявляється, що їх у списках немає, шукають запрошення і виявляють там іншу адресу або взагалі його не знаходять.
Приходять також і молоді мами із дітьми на руках, щоби нелегким шляхом проголосувати за щасливу Україну. Люди нарікають, що ніхто не подумав про них, і що "де це таке хто бачив". Діти захоплено та із подивом тримають урочисто бюлетені і, на руках у батьків, бо ж іще до ящика не дістають, кидають дивний і такий важливий папірець.
На багатьох дільницях батьки брали з собою дітей, щоби ті долучилися до історичної події., і це, здається, для них обох було дуже важливим кроком. На вибори неспинним потоком йде голосувати свідома молодь, яка все знає, все вміє і швидко, конвеєром, проходить етап "кидання "великого списку" у ящики".
На коридорах приміщень, де здійснюється голосування, вкорінилися статистичні пункти, де всім охочим пропонують поділитися таємницею, за кого ж голосували вони. Там і поліцейські, і спостерігачі, і виборці скупчуються, зазвичай біля ознайомлювальної інформації про кандидатів, видніються плани із роз’ясненнями, як себе потрібно поводити.
Вибори досі йдуть, але куди, це вже питання пріоритетів!
Анастасія ІськоЧитайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
31-03-2019, 19:08
0
2 960