У православних та греко-католиків триває Великий піст. У цей час віряни йдуть до церкви сповідатися і причащатися.
Кореспондент molbuk.ua розпитала священика про важливість цих таїнств, та як до них підготуватися.
"Сповідь – це таїнство примирення людини з Богом, коли вона відкриває Господові свої гріхи й обіцяє не повторювати їх, а священик молиться про прощення її гріхів, – пояснив отець Валерій Сиротюк, священик УГКЦ. – Бог не відвертається від людини, що згрішила, а в своїй любові й милосерді дарує їй можливість покаятися і повернутися до благочестивого життя. Він прощає нас, якщо ми щиро каємося, розповідаючи про свої гріхи. Через молитву, яку промовляє священик, людина на сповіді отримує Христове прощення".
Щоби належно підготуватися до цього таїнства, треба бути чесним перед собою, прислухатися до голосу совісті. Необхідно пригадати та усвідомити скоєні гріхи, визнати, що робили не так, як потрібно, твердо постановити виправитись і виконати покуту. Саме з усвідомлення власних гріхів і починається покаяння. Гріх – це все, що суперечить Божому задуму щодо світу й людини. Він відкривається у Священному Писанні – Біблії та десяти заповідях. Їхня суть зводиться до двох найважливіших: "Люби Господа Бога всім серцем своїм" і "Люби ближнього свого як самого себе".
Читайте також: Великий піст: розклад богослужінь у храмах ЧернівцівСвященик може відмовити у сповіді та причасті, якщо людина нехрещена. Також можуть відмовити у таїнстві особам у стані алкогольного або наркотичного сп’яніння.
Перед сповіддю слід утриматися від їжі та пиття. Якщо людина сповідається вперше, то повинна повідомити про це сповідника. Після сповіді віряни причащаються. Це таїнство неможливо прийняти у стані ворожнечі чи ненависті.
Поради священика- Якщо людина відчуває, що готова до святої тайни покаяння, вона має прийти до храму, проказати молитву, зайти у сповідальню і стати навколішки.
- Треба сказати, коли останній раз сповідався та чи виконав накладену покуту.
- Якщо забув щось виказати на попередній сповіді, то почни з цього. Потім оповідай про свої гріхи. Головну увагу слід звернути ставленню до Бога та ближніх. Недостатньо визнати, що робив якісь провини. Бог – не прокурор, а сповідь – не явка з повинною. Покаяння має бути зміною життя та утримання надалі від вчинення гріхів.
- Уважно вислухай науку сповідника. Священик може одразу відпустити гріхи або накласти покуту: утримання на певний час від причастя, читання особливих молитов, земні поклони або справи милосердя. Це не покарання, а засіб для того, щоб викорінити гріх і отримати повне прощення.
- Далі священик читає молитву розгрішення, а той, хто сповідається, промовляє митареву молитву: " Боже милостивий, будь мені, грішному.
Боже, очисти мої гріхи і помилуй мене. Без числа нагрішив я, Господи, прости мені". Після цього треба перехреститися, поцілувати хрест, промовити молитву після сповіді.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
23-03-2019, 17:28
0
4 760