У Чернівецькому краєзнавчому музеї відкрилася виставка, присвячена 500-літтю від першої писемної згадки про поселення у мікрорайоні Рогізна.
Як передає кореспондент molbuk.ua, тут представлені старовинні світлини, рідкісні документи, археологічні знахідки, предмети побуту, давні ікони, церковні книги австро-угорського та румунського періодів. На відкриття виставки прийшли мешканці Рогізни, студенти і викладачі коледжу дизайну та економіки.
Як розповів дослідник Рогізни, викладач Чернівецького коледжу дизайну та економіки Микола Семенюк, в цьому поселенні проживало дев’ять поколінь його родини. Перші Семенюки народилися 1750 року. Генеалогічне дерево цієї родини можна побачити на виставці.
Перша письмова згадка про Рогізну датується 6 жовтня 1519 року. Є версія, що село могло отримати свою назву від багаторічної болотної трави рогози, що тут росте. Інша стверджує, що вона походить від прізвища місцевого поміщика.
"Три роки ми збирали матеріали про Рогізну. Зверталися до місцевих мешканців, оголошувати про це в храмі Різдва Пресвятої Богородиці. Люди приносили фотографії, документи. Я також користувався фондами обласного архіву, наукової та університетської бібліотек, – говорить пан Микола. – Зібрали так багато матеріалів, що вирішили видати книгу. Кошти на видання зібрала церковна громада. Ініціаторами були староста храму Іван Гаврилець і настоятель отець Петро Лук’янюк. Зараз я працюю в архівах СБУ. Збираю матеріали для книги про Костянтина Майданського, провідника Садгірського районного проводу ОУН (псевдо Юрась)".
– Церква на Рогізні була побудована 1680 року. Вона проіснувала 234 роки, – розповів староста храму Різдва Пресвятої Богородиці Іван Гаврилець. – А в 1914 році спорудили новий храм. Тут збереглися цінні ікони та церковні книги.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
14-02-2019, 16:06
0
3 498