RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |

Буковинка започаткувала волонтерський рух допомоги людям похилого віку

28-річна Надія Молчанова започаткувала волонтерський рух допомоги людям похилого віку. Ця акція була започаткована майже місяць тому, але до неї вже приєдналося чимало охочих.

Вона працює вчителем музики у Чагорській школі. Працює і над завершенням дисертації. Та водночас вона допомагає бабусям та дідусям. Змалечку бабуся Вікторія привчала онуку робити добрі справи.



Буковинка започаткувала волонтерський рух допомоги людям похилого віку


– У нашій сім’ї було прийнято допомагати, для мене це не важко. Раніше часто замислююся, чому такі цінності є не в кожній сім’ї. Та коли подорослішала, зрозуміла, що не всі люди знають, як це, – розповідає Надія.

"Моя бабуся Вікторія – найсвятіше, що у мене є"

Коли Надія згадує бабусю Вікторію, то очі в неї наповнюються слізьми.

– Моя бабуся стільки усього пережила, про це можна книгу написати. Вона завжди навідувалася до стареньких із поманою і мене брала з собою. Моя бабуся – це найсвятіше, що є у мене в житті. Я виросла з бабусею, найбільше моє щастя – це коли вона щаслива. Напевно, тому я хочу, аби усі бабусі були щасливі. Вона навчила мене, що треба бути милосердною. Вчила, що як би важко не було – є ті, кому ще важче, – ділиться Надія.

– Моєю метою є навчити оточуючих творити добро. Я довго цього прагнула, залучала спочатку діток зі школи допомагати бабусям, які проживали в Чагрі. Оскільки учнів я не можу брати із собою до міста, то вирішила залучити свідому молодь та небайдужих допомагати, – пояснює Надія.

Третього січня 2019 року Надія створила спільноту у мережі Інстаграм, а потім й у Фейсбук під назвою "Допомога бабусям. Чернівці".

– Перед Різдвом багато людей хочуть зробити поману, тому я зареєструвала сторінку перед святом. Спочатку створила сторінку в Інстаграмі з думкою, що знайду 10-20 однодумців. Та за три тижні діяльності групи долучилося близько трьох тисяч осіб. І це реальні люди, які не просто спостерігають, а хочуть допомогти. Я не сподівалася, що стільки людей відгукнеться, я вдячна кожному за небайдужість, – каже Надія.

Першу допомогу в Інтернеті Надія збирала, щоби навідатися до психлікарні, у 13-те відділення, де є люди похилого віку, до яких рідко хто приходить.

Буковинка започаткувала волонтерський рух допомоги людям похилого віку


– Це був перший збір із підтримкою великої кількості людей. Приносили, хто що міг. Я завжди складаю список необхідного, бо не все, що люди хочуть отримати, дозволено приносити. Ми готували пакунки для кожного і давали особисто в руки. Допомагали волонтери та учні зі школи. Я дуже хотіла би, щоб на майбутнє покоління брало приклад і навчилося допомагати іншим у біді, – наголошує Надія.

"Збирали пакунки для 47 пацієнток психлікарні"

Уже за три тижні Надія Молчанова допомогла багатьом бабусям та дідусям.

– Декілька днів тому ми почали збирали допомогу для 47-ми жінок, які лежать у 8-му відділенні психлікарні. Почалося все з того, що після ефіру на радіо, який відбувся минулого тижня, мені подзвонило багато бабусь, які дякували за мою працю. Тоді ж подзвонила жителька Путили і розповіла про те, що її самотня сусідка лежить у 8-м відділені і нема кому її навідувати. Коли волонтери пішли туди, то дізналися, що у лікарні потребують допомоги 47 самотніх жінок. Ми спільними зусиллями зібрали для них нижню білизну, засоби гігієни та солодощі і плануємо у цю суботу до них навідатися, – розповідає пані Надія.

Буковинка започаткувала волонтерський рух допомоги людям похилого віку


"Знайшли бабусю Марію в холоді та голоді"

– Про 87-річну бабусю Марію нам повідомила одна дівчина, яка жила неподалік. Ми знайшли її в холоді та голоді. Вона була такою слабкою, що лише спала через брак сил. Коли ми прийшли, вона сказала: "Я так молилась Богу, щоб хтось прийшов до мене та й хоч бурячку приніс, аби я борщику зварила. У неї є син та невістка, але вони глухонімі. Ми принесли їй дрова, одяг, холодильник (бо в неї його ніколи не було), ковдру, радіо купили, щоб не було нудно, та годинник, бо вона, бідолашна, навіть не знала який день та котра година. У хаті ми прибрали, тепер там чисто і тепло. Вона кожного дня тепер повторює, що молиться Богу за усіх тих, хто їй допоміг, – розповідає Надія.

– Бабуся Марія навіть тепер каже, щоб я не приходила і не витрачала бензин, бо в неї вже все добре. І це не може не тішити. Хочу аби молодь пам’ятала, що в той час, коли вони веселяться, є люди, які не мають що їсти. Хочу, аби молодь звертала на це увагу і допомагала людям, особливо похилого віку, бо вони цього потребують. Я впевнена, якщо ми будемо творити добро, то воно нам обов’язково вернеться сторицею. Усіх нас чекає старість і, дай Бог, щоб наші діти нам допомагали. Якби у світі було більше взаємодопомоги, стало б набагато більше щасливих людей, – наголошує Надія.

Увага!

Якщо комусь відомо про людей, які потребують допомоги, не мають родичів, або ж хочете допомогти, контактуйте з Надією за номером 095-243-24-42.

Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
31-01-2019, 14:54
Коментарів 0 Переглядів 13 777

• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

Олена Рєпіна – випускниця Міжнародної програми "Капеланська академія"


«По ліки їду дев’ять кілометрів». Блог Людмили Осадчук
Як живуть мешканці села Чорнівка, яке приєднали до Чернівецької територіальної громади
Долар не буде вищим за 47 гривень. Блог Богдана Сторощука
Які будуть ціни, курс долара та інфляція у 2025 році
ВІДЕО Переглянути все відео

Паровоз не курсував уже понад 60 років

Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.

"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.

Кожен маленький гість отримає солодкий подарунок за віршик чи талант. Варто лиш продекламувати віршик чи розповісти, яким чемним був цього року.