За чотири роки з “митного експерименту на ремонт доріг Буковина отримала майже 800 мільйонів гривень.
Цього року гроші з митниці вже не надходитимуть. Без значних сум на дороги залишилися всі області, пише molbuk.ua.
"Використання коштів на дороги з надходжень митниці скасували для всіх областей депутати Верховної Ради. Але у нас є минулорічний залишок у сумі 110 мільйонів гривень, які будуть скеровані на ремонт доріг. Ці кошти плануємо виділити на ремонт дороги на Порубне, на житомирську трасу, на дороги путильського напрямку", – пояснив виконувач обов’язків голови Чернівецької ОДА Михайло Павлюк.
У Чернівецькій ОДА вважають, що відсутність коштів із "митного експерименту" буде компенсуватися зростанням дорожнього фонду. Він почав функціонувати з першого січня 2018 року, і з кожним роком кількість грошей у "Дорожньому фонді" зростатиме.
Хоч коштів із "митного експерименту" вже не будемо отримувати, але водночас маємо більше грошей із "Дорожнього фонду".У 2018 році з "Дорожнього фонду" мали 182 мільйони гривень, а у 2019 році матимемо понад 230 мільйонів гривень, – продовжив Михайло Павлюк.
Народний депутат Максим Бурбак вважає, що через припинення "митного експерименту" може зменшитися обсяг ремонтних робіт на дорогах Буковини.
“Кошти на "митний експеримент" передбачалися щороку у бюджеті України. У 2018 році його вирішили продовжити на рік. Цього року його скасували, бо почав досить активно наповнюватися "Дорожній фонд". Адже сюди перераховують весь акциз. Тому уряд вирішив, що кошти з надходжень митниці тепер підуть до загального бюджету країни”, – каже Максим Бурбак.
Нардеп зазначив, що за часи "митного експерименту" до Чернівецької області на ремонт доріг було скеровано майже 800 мільйонів гривень. Але ці кошти не дуже ефективно використовували.
“Вважаю, якщо це були гроші з митниці, то мали би капітально відремонтувати дорогу "Чернівці – Порубне". А так ремонтували дороги клаптиками по всій області, і конкретної роботи не видно”, - підсумував Максим Бурбак.
Довідка
"Митний експеримент" для доріг чотири роки тому було запроваджено у чотирьох областях – Волинській, Одеській, Львівській, Чернівецькій. У 2017 році його було поширено на всі області.
За "митним експериментом" із надпланових надходження з митниць перерахувавали кошти до спеціальних фондів для реконструкції та поточного ремонту автомобільних доріг.
Із митного експерименту на українські дороги йшли мільярди гривень, Буковина отримувала сотні мільйонів гривень.
Так, у 2016 році Чернівецькій області було виділено на дороги і освоєно 200 мільйонів гривень. У 2017 році – 140 мільйонів, а у 2018 році освоїли лише 64 мільйони. Залишок становить 100 мільйонів.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
20-01-2019, 17:02
0
1 483