У Чернівецькій області заборгованість місцевих жителів за спожитий газ протягом останніх двох місяців зросла на 117 мільйонів гривень.
Як повідомляють у компанії "Чернівцігаззбут", такий приріст, майже у два рази, пов’язаний зі збільшення обсягів споживання та значним зменшенням кількості споживачів, що отримують субсидію.
З початку опалювального періоду заборгованість за природний газ споживачів Чернівецької області зросла на 116,7 млн грн або ж на 53,8%. Наразі, загальний борг побутових споживачів складає 333,5 млн грн. Серед найбіліших боржників опинилися жителі м. Чернівці, Вижницького, Кіцманського та Новоселицького районів області, сумарний борг яких сягає 77% від загальної суми.
"Зростання неплатежів за газ пов'язано зі збільшенням обсягів споживання в опалювальний період та, відповідно, різким зменшенням кількості отримувачів державної допомоги. За деяким особовими рахунками споживачів значаться суми заборгованості від 45 до 176 тисяч гривень", - зауважує директор ТОВ "Чернівцігаз Збут" Володимир Ляшенко.
Державну допомогу в Чернівецькій області отримують майже в три рази менше споживачів газу, ніж рік тому. В листопаді 2018 року субсидію призначено для 36,4 тис. споживачів, в той час, як в минулому опалювальному сезоні субсидіантів було 105,1 тис.
Згідно з постановою Кабміну №867, умовою гарантованих поставок газу населенню є недопущення зростання заборгованості "Чернівцігаз Збуту" перед НАК" Нафтогаз". Іншими словами, починаючи з 1 листопада цього року неплатежі газопостачальних компаній не повинні перебільшити загальної суми боргу по побутових споживачах, що зафіксована станом на 1 жовтня 2018 року.
З метою забезпечення безперебійного газопостачання ТОВ "Чернівцігаз збут" закликає вчасно сплачувати за спожитий газ, оскільки боржників компанія зобов'язана передати на відключення. Першим кроком до цього є письмове попередження. Тільки в листопаді цього року направлено 1620 листів з повідомленням на загальну суму заборгованості в 12,3 млн грн, від газопостачання відключено 128 споживачів.
У разі, якщо реакції з боку неплатників немає, за дорученням постачальника на відключення відбувається припинення газопостачання, а справа передається до суду.
За даними компанії, після відключення майже 80% споживачів погашають заборгованість протягом декількох днів. При цьому для відновлення газопостачання необхідно погасити не тільки заборгованість, а й відшкодувати витрати з припинення та відновлення газопостачання.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
26-12-2018, 12:20
0
2 445