Чернівчанин Іван Бутняк розповів про те, як зробити успішним власний театр.
Іван Бутняк ніколи не планував бути актором. Однак тепер багатьом чернівчанам відомий театр аніміації Івана Бутняка. "Дзеркальний чоловік", "живі" ангели, королівські міми, гуцули на ходулях – все це Іван Бутняк втілює разом зі своєю дружиною Катериною, пише кореспондентка "МБ".
Про ідею. Іван Бутняк навчався у Харківському театральному інституті імені Кропивницького. Там познайомився зі своєю дружиною Катрусею. Після навчання певний час працював у театрах Харкова, викладав у театральному інституті. Потім разом із дружиною повернулися до Чернівців. Працював у музично-драматичному театрі й головним режисером у театрі ляльок.
– Моя робота у цих театрах плавно перейшла у приватний театр. Це важче, але цікавіше, – переконаний Іван. – У державних театрах багато речей зводиться до звітування: поставити стільки-то вистав, має прийти стільки-то глядачів.
Коли 11 років тому розпочинав цю справу, ніколи не думав, що це розвинеться у такому напрямку, – продовжує Іван Бутняк. – Усе розпочалося просто. Я пішов в один із нічних клубів і запропонував на Свято Валентина втілити романтичних мімів у французькому стилі, які будуть зустрічати гостей. Це стало популярним. Ми почали створювати нові костюми. На цьому вирішили не зупинятися – створили театр анімації. Першою стала вистава "Принцеса Ачому", потім з’явилася вистава "Хатка, яку збудував Джек". І тепер працюємо над виставою "Океан".
Про власну справу. Театр анімації на деякі події запрошують на рік наперед. Тепер їхня діяльність не обмежується лише Буковиною.
– Наша творчість – це виключно наші ідеї, – розповідає Іван Бутняк. – Стежимо за тим, що популярно у світі, але намагаємося не робити кальок. В образ обов’язково вкладаємо авторський характер і зважаємо на те, що нам цікаво.
Якісь ідеї ходять з нами дуже довго, перш, ніж їх починаємо втілювати. У нас є "живі статуї" білих ангелів, які дуже популярні. Це гарний театральний декор для свят. Майже два роки думали над цією ідеєю. Коли я вирізав першу пару великих крил з пінополістиролу, сказав, що більше ніколи не буду цього робити (сміється – авт.). Після того зробив ще три пари крил. Костюм "дзеркального чоловіка" розробляли впродовж трьох місяців.
Більшість реквізиту театру анімації зроблено власноруч. Загалом є понад 15 костюмів. У театрі працює четверо людей. За потреби, на певних заходах залучають до 12 осіб.
– Усі свої ідеї втілюю разом із дружиною Катрусею. Вона мені допомагала як колега, підштовхувала до творчих дій, – розповідає Іван Бутняк. – Я намагався не розпорошуватися. Завжди чітко розумів, чим саме займаюся. Мені цікавий саме театральний напрямок.
Про плани на майбутнє. Я ставлюся до бізнесу з творчістю і до творчості з бізнесом, – жартує Іван Бутняк. – Як митці шоу, беремо участь у якихось заходах. Наприклад, на Дні вуличної музики виставляли "живі скульптури", на відкритті Дня міста були акторами на ходулях. Зараз кожну хвилину приділяємо майбутній виставі "Океан", прем’єра якої має бути 19 грудня. Це цікавий мистецький і соціальний проект, бо акторами там дітки з особливими потребами. Такої вистави у нас ще не було. Дружина є режисером цієї вистави, але далі плануємо розвивати "Особливий театр".
"Наразі нам цікавіше розвивати свої творчі проекти. Хочемо зробити найближчим часом виставу для дорослих за участю ляльок. І відвідувати більше різних театральних фестивалів, щоби розвиватися", – каже подружжя.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
9-12-2018, 09:23
0
2 738