До Чернівців привезли Холмську ікону Божої Матері. Помолитися і поцілувати чудотворний образ приходять щодня сотні людей.
Як повідомляє кореспондент molbuk.ua, чудотворну ікону привезли з Луцька. Супроводжував її до Чернівців декан Волинської єпархії УПЦ КП Михайло Онищук.
Він розповів, що Холмська ікона Божої Матері належить до п’яти найдавніших та найбільш шанованих в Україні, вона століттями захищала православних християн. Після реставрації вдалося зберегти 70 відсотків автентичного зображення. Зараз ікона зберігається в місцевому музеї, але в центрі Луцька будують храм, де її виставлять для постійного поклоніння і вшанування парафіянами.
– Холмська ікона відображає всю історію православного християнства на Україні, яка бере початок ще з хрещення Київської Русі. Біля неї молилися князі, королі, царі. Вона була коронована римським Папою. Згадується понад 700 чудес порятунку та зцілень людей, які молилися біля образу, – розповів протоієрей Микола Семелюк, настоятель храму Преподобної Параскеви Сербської УПЦ КП. – Вперше Холмська ікона Божої Матері побувала у нашій церкві десять років тому. Цього разу її привезли з нагоди престольного празника преподобної Параскеви, яке відзначали минулої суботи, 27 жовтня. На святкування прибули четверо владик і 70 священиків. Храм і подвір’я біля нього були переповнені – прийшло понад 700 людей.
Чудотворна ікона перебуватиме у храмі до неділі, четвертого листопада, включно.
"Аби всі вірячи могли приклонитися їй, щодня відбуватимуться божественні літургії та молебні о 08:00, 13:00, 15:00. А о 17:00 відправлятимуть Вечірню, – каже отець Микола. – Також у п’ятницю біля ікони будуть звершені водосвяття".
З історії Холмської ікони Холмська ікона Божої Матері бере свій початок з Візантії. За однією з легенд, її привіз ще в 1001 році князь Володимир. За іншою – вона була в шлюбному посагу його дружини Анни.
Холмська ікона належить до найдавніших пам’яток сакрального мистецтва. Вона написана темперними фарбами на трьох кипарисових дошках у візантійському стилі. На ній зображено Божу Матір, яка тримає в правій руці маленького Ісуса, а в лівій – сувій. Образ був оздоблений золотом і дорогоцінним камінням.
Князь Данило Галицький приблизно у 1223-1237 роках привіз ікону Богородиці в засноване ним місто Холм, звідки й назва. Орди внука Чингісхана Батия зруйнували храм, де вона знаходилася. Ікона майже століття пролежав під руїнами. Її віднайшов митрополит Іларіон і відреставрував.
У XVII столітті греко-католицький єпископ Яків (Суша) видав книгу "Фенікс…", у якій описується понад сімсот чудес порятунку і зцілень людей після молитви біля Холмської ікони Богородиці. У 1765 році спеціальним указом Папи римського Климента ХІІ вона була визнана чудотворною і коронована двома золотими вінцями.
Під час Першої світової війни ікону вивезли до Москви, та згодом повернули до Києва у Флорівський жіночий монастир. Багато років її переховували віруючі християни у своїх оселях, розібравши на три окремі дошки. Зокрема, вона таємно зберігалася у родині православного священика з Холмса Гавриїла Коробчука. Його донька Надія передала образ Божої Матері музею Волинської ікони, де він зараз зберігається.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram