27 серпня
Передсвято Успiння Пресвятої Богородицi
Пророка Михея (з 12 пророкiв, VІІІ ст. до Р.Х.)
Перенесення мощей преподобного Феодосiя Печерського
Преподобного Аркадiя Новоторзького
Святий пророк Міхей27 серпня – день пам’яті святого Міхея, шостого із дванадцяти малих пророків.
Святий пророк Міхей жив у IX столітті до Різдва Христового в місті Мосфара (Мораша), до недалеко від Єрусалиму. Міхей почав своє служіння Господу ще юним і пророкував більше 50 років. Він викривав ізраїльського царя Ахава за відступлення від Бога в ідолопоклонство і передбачив йому загибель в війні з асирійцями. За це святого посадили до в’язниці, де його годували тільки хлібом і водою. А цар Ахав пішов на війну, де і був убитий згідно з пророцтвом святого Міхея.
Святому Міхею належить пророцтво про народження Спасителя: "А ти, Віфлеєме-Єфрате, хоч малий ти у тисячах Юди, із тебе Мені вийде Той, що буде Владика в Ізраїлі, і віддавна постання Його, від днів віковічних" (Мих. 5,2).
Про смерть святого Міхея відомо тільки зі слів пророка Єремії: "Міхей з Мораші пророкував за днів Єзекії, царя Юдиного, і сказав до всього юдейського народу, говорячи: Так говорить Господь Саваот: Сіон, як те поле, заораний буде, а Єрусалим за румовища стане, а гора цього храму підгірками лісу…Чи справді забив його Єзекія, цар Юдин, та ввесь Юда? Чи ж він не побоявся Господа, і не злагодив Господнього лиця? І Господь пожалував щодо того зла, яке говорив був на них. А ми вчинимо таке велике зло на свої душі?" (Єр. 26, 18-19).
Іудеї побоялися вбити пророка Міхея. Мощі його були знайдені в IV ст. після Різдва Христового в Варафсатіі за одкровенням єпископу Єлевферопольскому Зевіну.
Перенесення мощей преподобного Феодосiя Печерського27 серпня свята Православна Церква молитовно згадує пам'ять перенесення мощей преподобного Феодосія Печерського. У 1091 році, через 18 років після блаженної кончини святого, здійснилося перенесення його нетлінних мощей в лаврську церкву.
Тоді вся братія монастиря, на чолі з ігуменом Іоанном, зібралася разом і одностайно вирішила розкрити місце поховання преподобного Феодосія і перенести його мощі в Успенський храм. Знайти місце, де був похований святий, доручили преподобному Нестору Літописцю.
На допомогу йому ігумен дозволив взяти кого він захоче. За три дні до свята Успіння, оглянувши уважно печеру, вони знайшли місце, де повинен був знаходитися преподобний Феодосій.
Труну з тілом святого відкопували цілу ніч і тільки на ранок на диво збережені мощі святого були винесені з печери. Відкриття мощей святого відразу ж ознаменувалося чудесами і знаменнями.
В ту ніч багато ченців бачили надзвичайне світло над печерою святого. 27 серпня, до свята Успіння Пресвятої Богородиці, в Печерському монастирі зібралися єпископи - Переяславський Єфрем, Володимирський Стефан, Чернігівський Іоан, Юр'ївський Марін і Полоцький Антоній, безліч ченців і мирян. Мощі з належними їм почестями були перенесені в Успенський храм.
З тих пір від гробниці преподобного Феодосія постійно здійснювалось багато зцілень. Через 18 років по перенесенні мощей цей подвижник був зарахований до лику святих.
27-08-2018, 09:01
0
866