Новоселицька об’єднана територіальна громада – друга за чисельністю на Буковині після Сторожинецької ОТГ. Вона нараховує понад 21 тисячу жителів міста Новоселиці і восьми сіл. Громаді немає ще й року, однак уже кілька років поспіль вона успішно реалізовує державні субвенції та бере участь у низці транскордонних проектів.
Так, у райцентрі завдяки проекту з енергоефективності зробили капітальний ремонт у школі №3, а в Маршинцях завершують монтаж нового даху навчально-виховного комплексу.
За словами в.о. старости села Георгія Нікітовича, на покрівлю НВК витратили 867 тисяч гривень. Роботи ще не завершені, але керівництво запевняє: до нового навчального року встигнуть.
"Дах повністю оновили за кошти від державної субвенції. Раніше постійно були проблеми, дах протікав, – зауважує заступник директора Аліна Чевка. – Підрядники працюють дуже швидко, тож до 1 вересня дах буде повністю готовий".
Тим паче, для "нової української школи" у класах первачкам приготували майже все необхідне – немає підручників і нових парт. Меблі обіцяють придбати до жовтня.
Крім цього, ОТГ виграла кошти на реалізацію двох проектів із сортування сміття – для комунальної власності та приватного сектору, спільно з Молдовою і Румунією. Майданчики із кількома контейнерами для різного сміття – побутових відходів, картону, скла – встановили по всьому місту. Отримали і
новенький сміттєвоз за 30 тисяч євро.
Як розповіла голова Новоселицької ОТГ Марія Нікорич, починали роботу із мешканцями багатоповерхівок, пізніше запровадили роздільний збір сміття у приватних домогосподарствах Новоселиці.
"В рамках минулого проекту ми з боку міськради встановили по місту 65 контейнерів-сіток для ПЕТ-пластику, який ми перш за все не мали дати вивезти на сміттєзвалище. Потім це вивозиться на переробку, – розповідає голова ОТГ. – Були проведені декілька зустрічей та семінарів із мешканцями. Завдяки населенню в ході проекту ми дещо змінили початкові плани. Люди захотіли на тих сміттєвих майданчиках встановити ще спеціальні контейнери для збору битого скла, щоб не накопичувати вдома. Закупили для приватного сектору сміттєві контейнери і пакети".
За словами волонтера Івана Зівановського, завдяки роздільному збору сміття на місцевому сміттєзвалищі тепер накопичується менше відходів, бо скло і пластик вивозять до Чернівців, а звідти – на переробку.
"Люди реагують по-різному: багато хто вже сортує сміття вдома, виносить в окремих пакетах, а хтось кине аби-куди, – каже він. – Я бачив, як це працює за кордоном: наприклад, стоять апарати для збору пластику, кидаєте – видають чек, який можна використати далі для якихось покупок".
Щоби культура сортування сміття прижилася, на думку волонтера, важливо змалку вчити цьому дітей.
Результатом ще одного проекту стало новенький спортивний майданчик і футбольне поле в селі Строїнці, де тренується ФК "Золотий колос". В майбутньому великий і сучасний спортивний майданчик планують збудувати у Маршинцях.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
23-08-2018, 15:16
0
2 844