4 серпня
Мироносицi рiвноапостольної Марiї Магдалини
Перенесення мощей священномученика Фоки
Преподобного Корнилiя Переяславського
Собор Смоленських святих
Мироносицi рiвноапостольної Марiї МагдалиниДень пам'яті мироносиці рівноапостольної Марії Магдалини – це християнське свято, яке щороку відзначається 4 серпня. Воно приурочений пам'яті святої Марії Магдалини. І всі віруючі в цей день йдуть до церкви і проводять святкові молебні. І в День пам'яті мироносиці рівноапостольної Марії Магдалини ми б хотіли розповісти вам про історію та традиції цього свята.
Згідно Біблії, Свята Марія Магдалина була мироносницею і ученицею Ісуса. В Євангелії говориться, що свята діва була одержима, але Ісус вилікував її, і після цього вона стала свідком його воскресіння.
Народилася Марія у місті Магдалині, де і вела розпусне життя. Але Ісус зцілив її, і вона стала його ученицею. Якщо вірити легендам, то Марія і після смерті Ісуса продовжувала бути покірною йому. Вона переїхала в Рим і залишалася там до приходу рівноапостольного Павла. Очевидно, що там вона продовжувала своє благовістя. В одній із проповідей рівноапостольний Павло згадує про неї, і каже, що Марія "багато потрудилася для нас".
Вже в літньому віці Марія вирушила на Ефес, де не покладаючи рук працювала аж до кінця свого життя. А в 9 столітті її мощі перевезли в столицю Візантії – Константинополь. А за часів Хрестових походів, її гробницю знову повернули в Рим.
У День Марії, ще на Русі, було прийнято ходити в ліс збирати ягоди. Особливо велику увагу звертали на чорну і червону смородину. Господині в цей день зазвичай починали робити заготовки на зиму. Саме завдяки таким традиціям Марію називали Ягодницею і Сладосницею.
Робота в полі у День пам'яті Марії заборонялася, вважалося, що є дуже великий ризик потрапити під блискавку. До речі, гроза в цей день вважалась доброю прикметою.
Священномученик Фока СинопськийСвященномученик Фока народився в місті Синопі. Він з юності вів добродійне християнське життя, а в зрілі роки був поставлений єпископом Синопським. Святитель Фока навернув багатьох язичників до віри Христової. Під час гонінь на християн за імператора Траяна (98 - 117) градоправитель примушував святителя до зречення від Христа.
Після жорстоких катувань святого Фоку замкнули в гарячій лазні, де він помер мученицькою смертю в 117 році. У 404 році мощі святителя були перенесені до Константинополя (пам'ять перенесення мощей 22 липня). Священномученик Фока особливо вшановується як захисник від пожеж, а також як помічник потопаючим.
4-08-2018, 09:00
0
2 767