1 серпня за церковним календарем - преподобної Макрини

Новини Чернівців
913
0
1 серпня
Преподобної Макрини, сестри святителя Василiя Великого (380)

1 серпня за церковним календарем - преподобної Макрини


Преподобна Макрина, сестра святителів Василя Великого і Григорія Нісського, народилася в Каппадокії на початку IV століття. Її мати, Емілія, бачила уві сні Ангела, який назвав ще не народилася Теклею на честь святої першомучениці Теклі. Свята Емілія виконала волю Божу і назвала дочку Теклею. Інші ж родичі іменували дівчинку Макрін в честь бабусі, яка постраждала під час гоніння на християн при імператорі Максиміані Галереї.

Крім Макрини в родині було ще дев'ятеро дітей. Свята Емілія сама керувала вихованням і освітою своєї старшої дочки, вчила її грамоті по священних книг і псалмів Давида, вибираючи ті приклади зі святих книг, які будується інший в благочесті і богоугодного життя. Свята Емілія привчила свою дочку відвідувати церковні служби і здійснювати домашні молитви. Макрина була навчена також правильному веденню домашнього господарства та різному рукоділлю. Вона ніколи не залишалася дозвільної і не брала участь в дитячих іграх і забавах.

Kогда Макрина виросла, батьки заручили її з благочестивим юнаків, але наречений незабаром помер. Багато молодих людей прагнули до шлюбу з нею, але Макрина всім відмовляла, обравши невинну життя і не бажаючи змінювати пам'яті померлого жениха. Преподобна Макрина жила в будинку своїх батьків, допомагаючи їм виконувати домашні роботи разом зі служницями як старша: вона ретельно стежила за вихованням і освітою молодших братів і сестер. Після смерті батька вона стала головною опорою для сім'ї.

Коли всі діти виросли і покинули рідний дім, свята Макрина переконала свою матір, святу Еміл, залишити світ, відпустити рабів на свободу і піти в дівочий монастир. Деякі з служниць-рабинь з них приклад. Прийнявши чернечий постриг, вони жили разом, однією сім'єю, разом молилися, разом працювали, мали все спільне, нічим не відрізняючись один від одного в способі життя.

Після смерті матері свята Макрина керувала сестрами обителі. Вона користувалася глибокою повагою всіх, хто знав її. Строгість до себе і утримання в усьому були притаманні святий протягом усього життя. Спала вона на дошках і не мала ніякої власності. Свята Макрина була удостоєна дару чудотворення. Був випадок (розказаний сестрами обителі святого Григорія Нісського після смерті святої Макрини), коли вона зцілила дівчинку, у якої на оці було більмо, поцілувавши цей хворе око. За молитвами святої, в її обителі під час голоду не бракує пшениця, необхідна для прожитку сестер.

Померла свята Макрина в 380 році, до останнього подиху підносячи подячні молитви Господу за отримані від Нього протягом всього її життя благодіяння. Похована преподобна в одній могилі з батьками.
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:

Читайте також

01:00
Чим білити дерева навесні: ефективні засоби, крім вапна
00:45
П'ять корисних гарнірів на сніданок, обід та вечерю
00:30
Покладіть по жмені засобу в кожну лунку: картоплі буде вдвічі більше, ніж торік
00:15
Не робіть так: ось яка ранкова помилка завдає сильної шкоди шкірі
04 квітня, 2025
23:59
У Чернівцях проведуть поточний ремонт вулиці Південно-Кільцевої
23:32
Завдяки їм ми на своїй землі. Долучіться до збору на дрони для воїнів 80 бригади
23:20
У Чернівцях поточно відремонтують міжбудинкові проїзди: де саме
23:00
Виробникам рекомендували не підвищувати ціни на яйця до Великодніх свят

Колонка

Читають Коментують

Свіжий номер

Афіша

політика, влада

економіка

здоров'я

культура

спорт

Каталог фірм