У Чернівцях у багатоповерхівках масово встановлюють індивідуальні газові лічильники. Через це будинки залишаються без газу і навіть на кілька днів, скаржаться чернівчани.
У "Чернівцігаз" пояснюють, що проблеми виникають через те, що мешканці перешкоджають їхньому встановленню.
Вже цього року "Чернівцігаз" планує завершити програму з безкоштовного встановлення індивідуальних газових лічильників. Їх отримають усі споживачі. За п’ять місяців "Чернівцігаз" встановив понад чотири тисячі приладів.
"Перед початком робіт, "Чернівцігаз" звертається з офіційними листами до керівників ОСББ, ЖРЕПів, ЖБК, департаменту ЖКГ та безпосередньо до мешканців. Але дедалі частіше фахівці компанії зіштовхуються з відмовами та не допуском до помешкань з боку споживачів газу", - каже прес-секретар "Чернівцігазу" Вікторія ГОЛОДНЯК.
На підприємстві визнають, що заручниками цієї ситуації стають мешканці цілих будинків. Але для того, щоб відновити газопостачання, фахівці мають потрапити в кожну квартиру аби перевірити, чи немає витоків, але газовиків не допускають.
"Нехтувати правилами безпеки не маємо права, бо це може призвести до трагедії. Тому доводиться чекати, іноді по кілька днів, доки знайдуть власників помешкання, щоби газовики перевірили мережі", – кажуть у "Чернівцігазі".
Щоби весь будинок не залишався без газу кілька днів, можна оформити спеціальний акт. Наприклад, якщо з десяти квартир дві квартири відмовилися від індивідуальних лічильників, тоді оформляють акт про відмову. Його підписують мешканці квартири та керівники ЖБК або ОСББ, які й відповідатимуть за можливі наслідки, і тоді можуть підключати газопостачання.
Та власники помешкань мають знати, що, у випадку відмови від встановлення індивідуального лічильника, газорозподільна компанія повинна проводити нарахування за граничними нормами, тобто 18,3 кубометра на особу або ж здійснити відключення від газу таких споживачів
16-06-2018, 12:35
0
2 596