Нові правила державного контролю щодо перевірок виробників харчових продуктів підуть на користь добросовісним виробникам і споживачу.
В управлінні Держпродспоживслужби у Чернівецькій області пояснили, що змінять нові правила контролю за продуктами.
Перевірятимуть усіх. Перевірки стосуються торговельних мереж, кіосків з шаурмою, продавців на ринку, складів, де зберігаються продукти, перевізників, що транспортують їх, ресторанів, які готують продукти.
Кількість перевірок. Визначатимуть оцінку ризику операторів ринку: тип харчових продуктів та спосіб поводження з ними, процеси переробки тощо. За цими критеріями оператор і набирає певну кількість балів – що більше балів, то вищий ступінь ризику. Якщо вищий ступінь ризику, то частіше здійснюватимуть перевірки. Однак частіше, ніж чотири рази на рік підприємство не перевірятимуть.
Перевірки після скарг споживача. Якщо людина написала скаргу на неякісний продукт, мають право здійснити перевірку. Але зробити це можуть лише після погодження центрального органу виконавчої влади, тобто Міністерства аграрної політики та продовольства України. Якщо погодження не отримають, перевірку не зможуть здійснити.
Також скарга має бути вмотивована, тобто були наслідки для фізичної особи. Наприклад, є випадки отруєння і цьому є документальні підтвердження.
Перевірки без корупції. Новий формат перевірок дає змогу усунути корупційні ризики. Виробник точно знатиме, що він повинен, відповідно до якого закону, і як саме буде покараний за це порушення.
Вимоги чи запитання, не вказані в акті перевірки, інспектор ставити не має права. Тож виробник точно може бути певним, що його не покарають через неправильний розмір вікна, кількість вогнегасників чи температуру в приміщенні.
Інший антикорупційний момент – відео та аудіофіксація процесу. Крім цього, інспектор не може повторно перевіряти те ж саме підприємство.
Перевірки без попередження. Оператор буде поінформований лише про те, скільки разів на рік його мають перевірити. Сама ж перевірка буде без попередження. Попередження про перевірку виробник отримає лише за два дні перед аудитом.
Покарання визначає інспектор. Великою перевагою закону є негайне запровадження санкцій у випадку порушень. Тобто це визначить інспектор прямо на місці, а не в судовому порядку.
В арсеналі інспектора – припис на виправлення порушень, штрафи (до 70 тисяч гривень для юридичних осіб) та тимчасове припинення діяльності в частині, де виявлене порушення, яке загрожує життю та здоров’ю споживачів (наприклад, зупинка одного цеху чи закриття конкретного складу).
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
27-04-2018, 20:16
0
1 553