1710 - Запорізьким гетьманом вибраний Пилип Орлик.
1912 - англійка Гаррієт Куімбі стала першою жінкою, що перелетіла Ла-Манш літаком.
1932 - на Ленінградському радіозаводі налагоджено випуск апаратури для радіоцентру й виготовлено перші радянські телевізори.
1943 - швейцарський хімік Альберт Гофман відкрив психотропні властивості ЛСД. У швейцарському місті Базель хімік Альберт Гофман, що працював у фармацевтичній лабораторії Sandoz, випадково спожив диетиламід лізергінової кислоти, медичний препарат під кодовою назвою LSD-25, синтезований ним ще в 1938 році в ході наукових досліджень. Після цього доктор Гоффман відчув фізичну слабкість, впав у галюциногенне марення. Для того, щоб переконатись, що саме ЛСД став причиною зміни його фізичного й розумового стану, Гофман прийняв препарат ще раз і опублікував свої спостереження - ЛСД став відомим світу як галюциногеннний препарат.
1945 - затоплення німецького транспорту "Гойя" радянською субмариною Л-3 в Балтійському морі; внаслідок аварії корабля загинуло понад 6000 людей - це чи не найбільша морська катастрофа.
1945 - СРСР почав остаточний, але погано продуманий наступ на Берлін, під час якого загинуло понад 2,5 млн. радянських вояків.
1947 - під час виступу в Палаті представників штату Південна Кароліна політик і мультиміліонер Бернард Барух вперше вжив словосполучення "холодна війна" для характеристики стосунків між США та Радянським Союзом. З тих пір цей термін став загальновживаним, увійшов до лексикону практично всіх мов і протягом наступних 40 років став використовуватись для позначення стану воєнно-політичної конфронтації держав з різними політичними системами.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram