У Чернівцях завершився проект, в рамках якого із молоддю обговорювали насильство та корупцію у форматі міні-вистав. Форум-театр побував у 10 школах, трьох технічних навчальних закладах та трьох чернівецьких вузів.
Про це повідомили на підсумковій конференції ГО "Комітет виборів" за проектом "Молодь проти корупції та насильства! Молодь – за європейські цінності!". На подію запросили молодь, вчителів загальноосвітніх шкіл та викладачів ВНЗ.
У рамках цього проекту було проведено більше 20 заходів, їх прослухали 800 молодих людей. Всі заходи складалися із перегляду та програвання вистави, тривалістю до 5 хвилин, та обговорення побаченого.
Керівник проекту Ігор Баб’юк каже, що донести до молоді проблему у форматі звичайних лекцій – важко, тож вони вирішили спробувати нову методику.
- Просто прочитати молодим людям лекцію про те, що не треба давати хабара, не треба когось цькувати чи вступати у конфлікт – неефективно. Тож ми вирішили спробувати донести це у форматі форум-театру. Спочатку наші учні та студенти показували міні-виставу, програвали ситуацію, яка може мати місце у реальному житті, у реальному навчальному закладі між учнями та вчителями, студентами та викладачами. У будь-якій сценці був протаганіст, тобто той, хто страждає від пригноблення. Були й ті, хто провокували ситуацію. Присутні дивилися на ситуацію і потім ми її обговорювали. Наш театр не давав конкретної відповіді, як чинити у тій чи іншій ситуації. Охочі могли спробувати себе в якійсь ролі вистави та запропонувати свою модель поведінки, ми все обговорювали. В деяких навчальних закладах обговорювання були настільки активні, що доводилося програвати сценки по пару разів, -розповів він.
Форум-театр показував вистави на тему хабарництва, насилля у школі, стосунками між батьками та дітьми, шантажу.
- Ми проговорюємо з молодими людьми ганебні явища, які проникають у наше життя, - розповів голова обласної організації "Комітет виборців" Ігор Баб’юк. - Це корупція, насилля. І досить часто люди не задумуються про такі явища, поки це не торкається їх персонально. Але з реакції молоді ми зрозуміли, що їх це цікавить, вони не хочуть миритися із корупційною системою, не хочуть мовчати, вони бачать вихід із цього. Принаймні, вони його пропонували під час наших сценок.
На підсумковій конференції "Комітет виборців" презентував посібник "Долаємо корупційну свідомість: практичний порадник за методикою форум-театру для молоді та вчителів".
-Тут є вся потрібна інформація для виховного процесу у такому форматі. Також ми тут описали сценарії всіх сценок, які ми програвали, -розповів активіст.
Ігор Баб’юк каже, що форум-театр у Чернівцях існуватиме й надалі. Можливо, це буде цілий фестиваль виховних вистав.
- Закінчився цей проект, та ми б хотіли продовжити цю роботу. Думаємо про запровадження фестивалю такого театру. Ми відкриті до пропозицій. Хочемо, щоб тематика наших вистав була різноманітною і щоб якомога більше молоді прийняло у ньому участь, - додав він.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
1-03-2018, 14:42
0
1 979