На ринку "Центральний", що у Чернівцях, за місяць перевіряють приблизно 200 туш свинини.
Про це molbuk.ua розповіла лікар, ветеринарно-санітарний експерт лабораторії №1 ринку "Центральний" Маргарита БОЖКО.
– Вся свинина перевіряється. Той, хто привозить м’ясо, обов’язково має надати довідку клінічного огляду тварин ветеринаром їхнього населеного пункту. Ветеринар проводить клінічний огляд живої тварини і лише тоді дає дозвіл на забій. Після цього обдивляється м’ясо і ставить на ньому первинний штамп. Якщо на м’ясі немає такого штампа, ми не даємо дозвіл на реалізацію м’яса, - розповіла вона.
Як розповіла ветеринар, м’ясо обстежують лабораторії, на це йде 15-20 хвилин. Перевіряють всю тушу. Починають з внутрішніх органів, також перевіряють голову, оглядують лімфатичні вузли.
Обов’язково перевіряють свинину на трихінельоз – це гельмінтозне захворювання. Лише після обстеження ставлять позначку придатності. Ветеринар ставить прямокутну печатку, а у лабораторіях – овальні печатки, де зазначається, яка лабораторія провела огляд.
У ветеринарній лабораторії зазанчили, що є постанова обласного управління Держпродспоживслужби, яка забороняє приймати свинину з деяких сіл Глибоцього, Сторожинецького та Герцаївського районів. Ветеринари у цих населених пункатах навіть не видають дозвіл на забій тварин. Тож м’яса з цих сіл немає на прилавках ринків. Триватимуть такі карантинні заходи 40 днів.
За словами Маргарити Божко, свинина надходить на ринки з населених пунктів, у яких не виявлено африканської чуми.
Лікарі пояснюють, що африканська чума для людини загрози не несе. Але якщо є сумніви про якість м’яса, радять просити у продавців документи.
"Людина має право попросити у продавця експертний висновок, який видає лабораторія, де вказано, що м’ясо доброякісне, – каже Маргарита Божко. – Свинина від африканської чуми червона. Одразу видно, що це м’ясо не від здорової тварини. Тож м’ясо на ринках безпечно купувати".
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
24-02-2018, 19:20
0
2 997