Олександрі Сабадаш – 26. Дівчина здобула дві вищі освіти - економічну за кордоном та юридичну, працювала лаборантом та викладачем в університеті два роки та паралельно займалася хенд-мейдом. Своє хобі вона перетворила в Handsome Handmade.Про ідею. Олександра вирішила піти з роботу через реорганізацію у виші. Постало питання – шукати вакансію чи відкривати щось своє. На той момент вона вже півтора роки займалася хенд-мейдом для себе. Поштовхом для розвитку свого хобі стала прогулянка новорічним ярмарком, де вона побачила досить дорогу іграшку ручної роботи.
- Перед Новим роком кози ми із чоловіком гуляли ярмарком і побачили у майстрів символ року, зроблений із нитки. Як лялька-мотанка. Коштувала ця коза ще тоді
(3 роки тому, - авт.) 80 гривень. Мені стало шкода віддавати ці гроші за ту роботу, і я сказала чоловікові, що краще власноруч зроблю нам таку іграшку. Це був виклик самій собі, зроблю чи ні, чи зможу я це виконати. Я сіла – і зробила. Сфотографувала іграшку і виставила у інтернет. Мені почали писати друзі, знайомі, щоб я повторила і для них цю річ. Так і почалося. А у більш бізнесову роботу це хобі перетворилося тоді, коли я пішла і закупила собі матеріалів на 500 гривень. Це був мій стартовий капітал. Для друзів першу партію робіт я робила безкоштовно. Чоловік жартував, що поганий з мене бізнесмен, як я тільки вкладаю у це, і порадив виставляти речі на продаж. Я віджартовувалась, кому ж це треба? А він наполягав і радив "А ти спробуй!".
Виявилося, попит був. Йому я і завдячую тим, що у мене все вийшло. У мене була надзвичайна підтримка, - розповідає Олександра.
Про початок справи. Плести іграшки з мотузки Олександрі набридало, це стало механічною роботою.
- Я не розвивала свою творчість у цьому. Мені це стало нецікавим, і я згадала про свою любов до ювелірних виробів та каміння, я їх колекціоную, люблю дізнаватися про них щось нове. Тоді почався тривалий процес самоосвіти: я спілкувалася із майстрами, читала книжки, переглядала відео-уроки. Мені було страшно, адже це певний ризик: у мене в руках два диплома про вищу освіту, а я все це кидаю і починаю займатися творчістю. Напевно, якби ще пару років тому мені сказали, що колись я буду робити прикраси – я б образилась. У мене навіть клієнтка одна була і сказала мені "У вас такі розумні очі, як ви до такого докотилися?". Люди живуть стереотипами, якщо ти не працюєш в офісі на когось і не заробляєш стаж – ти займаєшся дурницями, - зізнається майстриня.
Спочатку Олександра робила різноманітні прикраси вдома. Її робоче місце займало коробку із матеріалами, потім це була шафа, згодом для роботи і матеріалів потрібна була ціла кімната. Тоді вона вирішила, що треба орендувати приміщення і працювати там. Студія працює вже рік.
- На той момент у мене вже стабільно були замовлення, і я ризикнула. Так я себе більше могла налаштувати на роботу – я виходжу зранку і повертаюся ввечері. Коли працювала вдома – нормованої роботи не було, я не відчувала, коли проходить час.
Олександра позиціонує Handsome Handmade саме як студію, а не крамничку. Тут немає готових прикрас. До неї може прийти замовник та подивитися на матеріали, з яких буде робитися прикраса індивідуально для них.
- Роблю будь-які прикраси: від сережок, браслетів до прикрас для фати нареченої чи ремінця. Я працюю тільки з натуральним камінням, натуральною шкірою чи хорошим якісним бісером і без використання клею. Більшість замовлень роблю дистанційно, відправляю їх через пошту. Нові клієнти з’являлися за допомогою соцмереж та "сарафанного радіо". У нас мало цінують ручну роботу, тож у мене багато замовлень з-за кордону чи для іноземців. Неприємних моментів було багато – і дорогі прикраси губилися на пошті, і розбивалися, і крали мої фото і видавали за свої. Я ніколи не шкодувала, що вирішила цим займатися. Заробляю я не гірше, ніж до цього, можливо навіть більше. Це і не бізнес, і не хобі, і не робота. Це все в одному. Зараз я отримую повне задоволення від того, що я роблю, а гроші – це додаткове заохочення.
Про плани. Майстриня організовує в Чернівцях майстер-класи по хенд-мейду, буде це робити і надалі. Також Олександра мріє розвивати свої навички і розширити студію. Дівчина каже, що хотіла б об’єднати майстрів, які працюють у різних техніках.
- Прикрас із каміння – безліч, вишитих речей – багато, робіт із глини – також достатньо. Рідко можна зустріти в одній прикраси більше технік, я б хотіла зібрати свою команду і виправити це.
Поради від Олександри- Хочете відкрити щось своє, та не знаєте що – згадайте про дитячі мрії та хобі
- Заручіться підтримкою близьких людей
- Не бійтеся ризикувати, повернутися на стару нелюбиму роботу в офісі ви завжди встигнете.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
24-02-2018, 12:36
0
5 534