RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |

Звільнилась із роботи та відкрила студію зі створення прикрас. Історія успіху чернівчанки Олександри Сабадаш

Олександрі Сабадаш – 26. Дівчина здобула дві вищі освіти - економічну за кордоном та юридичну, працювала лаборантом та викладачем в університеті два роки та паралельно займалася хенд-мейдом. Своє хобі вона перетворила в Handsome Handmade.

Про ідею. Олександра вирішила піти з роботу через реорганізацію у виші. Постало питання – шукати вакансію чи відкривати щось своє. На той момент вона вже півтора роки займалася хенд-мейдом для себе. Поштовхом для розвитку свого хобі стала прогулянка новорічним ярмарком, де вона побачила досить дорогу іграшку ручної роботи.

- Перед Новим роком кози ми із чоловіком гуляли ярмарком і побачили у майстрів символ року, зроблений із нитки. Як лялька-мотанка. Коштувала ця коза ще тоді (3 роки тому, - авт.) 80 гривень. Мені стало шкода віддавати ці гроші за ту роботу, і я сказала чоловікові, що краще власноруч зроблю нам таку іграшку. Це був виклик самій собі, зроблю чи ні, чи зможу я це виконати. Я сіла – і зробила. Сфотографувала іграшку і виставила у інтернет. Мені почали писати друзі, знайомі, щоб я повторила і для них цю річ. Так і почалося. А у більш бізнесову роботу це хобі перетворилося тоді, коли я пішла і закупила собі матеріалів на 500 гривень. Це був мій стартовий капітал. Для друзів першу партію робіт я робила безкоштовно. Чоловік жартував, що поганий з мене бізнесмен, як я тільки вкладаю у це, і порадив виставляти речі на продаж. Я віджартовувалась, кому ж це треба? А він наполягав і радив "А ти спробуй!".

Звільнилась із роботи та відкрила студію зі створення прикрас. Історія успіху чернівчанки Олександри Сабадаш


Виявилося, попит був. Йому я і завдячую тим, що у мене все вийшло. У мене була надзвичайна підтримка, - розповідає Олександра.

Про початок справи. Плести іграшки з мотузки Олександрі набридало, це стало механічною роботою.

- Я не розвивала свою творчість у цьому. Мені це стало нецікавим, і я згадала про свою любов до ювелірних виробів та каміння, я їх колекціоную, люблю дізнаватися про них щось нове. Тоді почався тривалий процес самоосвіти: я спілкувалася із майстрами, читала книжки, переглядала відео-уроки. Мені було страшно, адже це певний ризик: у мене в руках два диплома про вищу освіту, а я все це кидаю і починаю займатися творчістю. Напевно, якби ще пару років тому мені сказали, що колись я буду робити прикраси – я б образилась. У мене навіть клієнтка одна була і сказала мені "У вас такі розумні очі, як ви до такого докотилися?". Люди живуть стереотипами, якщо ти не працюєш в офісі на когось і не заробляєш стаж – ти займаєшся дурницями, - зізнається майстриня.

Звільнилась із роботи та відкрила студію зі створення прикрас. Історія успіху чернівчанки Олександри Сабадаш


Спочатку Олександра робила різноманітні прикраси вдома. Її робоче місце займало коробку із матеріалами, потім це була шафа, згодом для роботи і матеріалів потрібна була ціла кімната. Тоді вона вирішила, що треба орендувати приміщення і працювати там. Студія працює вже рік.

Звільнилась із роботи та відкрила студію зі створення прикрас. Історія успіху чернівчанки Олександри Сабадаш


- На той момент у мене вже стабільно були замовлення, і я ризикнула. Так я себе більше могла налаштувати на роботу – я виходжу зранку і повертаюся ввечері. Коли працювала вдома – нормованої роботи не було, я не відчувала, коли проходить час.

Звільнилась із роботи та відкрила студію зі створення прикрас. Історія успіху чернівчанки Олександри Сабадаш


Олександра позиціонує Handsome Handmade саме як студію, а не крамничку. Тут немає готових прикрас. До неї може прийти замовник та подивитися на матеріали, з яких буде робитися прикраса індивідуально для них.

- Роблю будь-які прикраси: від сережок, браслетів до прикрас для фати нареченої чи ремінця. Я працюю тільки з натуральним камінням, натуральною шкірою чи хорошим якісним бісером і без використання клею. Більшість замовлень роблю дистанційно, відправляю їх через пошту. Нові клієнти з’являлися за допомогою соцмереж та "сарафанного радіо". У нас мало цінують ручну роботу, тож у мене багато замовлень з-за кордону чи для іноземців. Неприємних моментів було багато – і дорогі прикраси губилися на пошті, і розбивалися, і крали мої фото і видавали за свої. Я ніколи не шкодувала, що вирішила цим займатися. Заробляю я не гірше, ніж до цього, можливо навіть більше. Це і не бізнес, і не хобі, і не робота. Це все в одному. Зараз я отримую повне задоволення від того, що я роблю, а гроші – це додаткове заохочення.

Звільнилась із роботи та відкрила студію зі створення прикрас. Історія успіху чернівчанки Олександри Сабадаш


Про плани. Майстриня організовує в Чернівцях майстер-класи по хенд-мейду, буде це робити і надалі. Також Олександра мріє розвивати свої навички і розширити студію. Дівчина каже, що хотіла б об’єднати майстрів, які працюють у різних техніках.

Звільнилась із роботи та відкрила студію зі створення прикрас. Історія успіху чернівчанки Олександри Сабадаш


- Прикрас із каміння – безліч, вишитих речей – багато, робіт із глини – також достатньо. Рідко можна зустріти в одній прикраси більше технік, я б хотіла зібрати свою команду і виправити це.

Поради від Олександри

- Хочете відкрити щось своє, та не знаєте що – згадайте про дитячі мрії та хобі

- Заручіться підтримкою близьких людей

- Не бійтеся ризикувати, повернутися на стару нелюбиму роботу в офісі ви завжди встигнете.

Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
Редактор: diana_vataman
24-02-2018, 12:36
Коментарів 0 Переглядів 5 534

Фото ілюстративне

Понад 15 країн світу є споживачами продуктів із нашого краю


Внаслідок аварії кермувальник загинув на місці події, а пасажир отримав травми
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

Олена Рєпіна – випускниця Міжнародної програми "Капеланська академія"


«По ліки їду дев’ять кілометрів». Блог Людмили Осадчук
Як живуть мешканці села Чорнівка, яке приєднали до Чернівецької територіальної громади
Долар не буде вищим за 47 гривень. Блог Богдана Сторощука
Які будуть ціни, курс долара та інфляція у 2025 році
ВІДЕО Переглянути все відео

Паровоз не курсував уже понад 60 років

Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.

"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.

Кожен маленький гість отримає солодкий подарунок за віршик чи талант. Варто лиш продекламувати віршик чи розповісти, яким чемним був цього року.