Сотні чернівчан прийшли на площу Пресвятої Марії, де єпископи та священики різних релігійних конфесій освячували воду на Водохреща. Батьки взяли із собою дітей, навіть немовлят у візочках. Серед присутніх був і міський голова Олексій Каспрук. У дійстві взяли участь Українська Православна Церква Київського Патріархату, Українська Греко-Католицька Церква, Римо-католицька Церква.
– Ми всією сім’єю вже третій рік приходимо на площу Пресвятої Марії за освяченою водою, – говорить 74-літня Марія Козак. – Бачите, який сьогодні гарний день. А це тому, що хреститься Ісус Христос в річці Йордані. Я вірю, що освячена вода допомагає очиститися від фізичних та духовних болячок. Додаю кілька капель до звичайної води і промиваю щоранку внукам очі, вушка, зубки. Так робили мої бабуся з дідусем, і я так роблю.
За словами настоятеля храму Преподобної Параскеви Сербської УПЦ КП отець Миколи Семелюка, на Хрещення Господнє вода у криницях і водоймах набуває особливої цілющої сили. А освячена вода має бути в кожній домівці. Вона може зберігатися роками і не псується.
– Якщо людина приходить з вірою на оздоровлення духа, душі й тіла, то освячена вода їй допоможе, – вважає єпископ Чернівецької єпархії Української Греко-Католицької Церкви владика Йосафат (Мощич). – Але не можна підходити до цього наполовину магічно. Мовляв, раз на рік на Водохреща я пішов до церкви, набрав свяченої води – і все в порядку, позбувся всіх гріхів. Та це не так. Людина має весь рік ходити до церкви і молитися.
Спершу відбулося святкове Богослужіння, після цього священики освятили воду в чані, опустивши туди хрест, окропили нею присутніх. Щоби набрати освяченої води, люди стали у чергу.
Освячення води на площі Пресвятої Марії у Чернівцях відбувалося ще з другої половини 19 століття. Обряд проводили біля Турецької криниці на тому місці, де тоді знаходився вівтар дерев’яної церкви Успення Пресвятої Богородиці до її перенесення на Каличанку.
"Свято Йорданського посвячення води довершено із звичайною величавістю та при великім здвизі народу біля Турецької криниці, де целебрував сам митрополит д-р Репта", – писала газета "Буковина" 21 січня 1905 року.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
19-01-2018, 15:15
0
2 888