24-річна Тетяна Чолпан удома виготовляє прикраси для інтер’єру, вручну розмальовує подарункові пляшки, посуд, шкатулочки для прикрас й інші предмети.
Зараз це для Тетяни не просто хобі, а і робота, і заробіток. Творчу майстерню Тетяна відкрила менше року тому.
Про ідею. Тетяна із самого дитинства любила хенд-мейд, малювала і мріяла стати художником.
Мріяла про творчість, а стала ґрунтознавцем– Можливості відвідувати художню школу не було, оскільки я жила в селі. Пізніше планувала вчитися на дизайнера, та батьки на мене вплинули, і я почала замислюватися над "серйозною" вищою освітою, а про свою мрію стала забувати. Так я і стала грунтознавцем, – розповідає Тетяна.
Дівчина працювала за спеціальністю рік, і професія картографа їй навіть сподобалась.
– Ця атмосфера вінтажу, старих карт і пилюки – як у якомусь фільмі. Та з часом робота стала набридати, і я відчувала себе не у своїй тарілці. Тоді звільнилася, – розповідає Тетяна.
Про початок справи. Тетяна зізнається, що після звільнення їй було страшно, адже не знала, чим займатиметься далі. Зараз вона волонтер і працює "сама на себе" у своїй творчій майстерні.
– Мене рідні запитали, "а чим би ти хотіла займатися?". Тоді я й згадала про свою мрію і вирішила ризикнути, – каже майстриня.
Декупажу навчилася сама, переглядаючи відео в Інтернеті. Перші декоративні предмети робила в подарунок для близьких і подруг. Спрацювало "сарафанне радіо" – і в Тетяни почали з’являтися замовлення.
– Це накладання певного малюнку на заготовку, – пояснює Тетяна техніку, в якій працює. – Працюю зі склом та деревом. Я зробила собі запас заготовок всіх потрібних матеріалів. Купила у майстрів дерев’яні шкатулочки, дощечки різних форм, підставки під чашки та інші дрібнички. Потрібен був стартовий капітал у декілька моїх зарплат, але це підйомна сума, яка поступово повертається, – ділиться дівчина.
– Були моменти, коли руки опускалися, і я переживала за цю справу. На Петрівському ярмарку всі мої вироби потрапили під дощ, я боялася, як вони на це відреагують, та все обійшлося. Так я і перевірила якість своєї роботи, тож всі мої вироби не бояться води, – із посмішкою згадує майстриня.
Відреставрувала старий глечикЗараз у неї вже є замовлення постійно.
– Беруся і за таке, чого раніше не робила. У мене були вже випадки, коли питали "а ви можете таке зробити?", і я погоджувалася, набиралася нового досвіду. Я і вулики розмальовувала вручну, і прикрашала їх декупажем. Були замовлення від садівників: я прикрашала їхні ящички для продукції.
Якось Тетяна дала нове життя старому глечику, який був цінним для її мами.
– Є старі речі, які вже взагалі не мають презентабельного виду, але їх не викинеш, бо вони пов’язані із якимись подіями чи людьми. Так я відновила мамин глечик, пробували таке робити й зі старими меблями, – розповідає дівчина.
Про плани на майбутнє. Таня й надалі буде займатися творчою роботою, але хоче навчитися чомусь новому.
– Хочу провести майстер-клас і поділитися із чернівчанами своїм досвідом. Планую почати працювати із меблями. Хочу більше працювати із посудом, цікаво прикрашати келихи, чашки. Можливо, відкрию свою тематичну майстерню, бо поки що працюю вдома. Є багато планів, потрохи буду їх реалізувати, – каже дівчина.
При цьому всьому Тетяна й надалі планує займатися волонтерською діяльністю і поєднувати це зі своєю роботою.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
6-01-2018, 10:03
0
5 734