Доходи і видатки обласного бюджету на 2018 рік становитимуть майже 5,5 мільярда гривень. Про це йшлося на презентації проекту бюджету громадськості.
- Бюджет-2018 не зможе відреагувати на всі наші запити, але позитивні тенденції є, - сказав перший заступник голови облдержадміністрації Михайло ПАВЛЮК. – Так загальний обсяг видатків, порівняно з нинішнім роком, зросте на 40% або 1,6 мільярда гривень. Зростуть і трансферти та субвенції з Держбюджету, так і власні надходження – на 58 мільйонів гривень. Плануємо більше 35 млн.грн. спрямоватит на зміцнення матеріально-технічної бази медичних, соціальних, освітніх та культурних установ, які фінансуються за рахунок коштів обласного бюджету. Вперше за останні роки майже 7 млн.грн. передбачено спрямувати на програми по забезпеченню мешканців Чернівецької області, в т.ч. і учасників АТО пільговим житлом на умовах спів фінансування цих програм з Державного бюджету України.
Водночас Буковина залишається дуже дотаційним регіоном. Так у казні на наступний рік лише 444 млн.грн або 8% - це власні надходження, тобто лише таку невелику частину буковинці забезпечують своїми податками. Все решта до нас потрапляє із Державного бюджету у вигляді субвенцій і дотацій.
Структура власних доходів обласного бюджету свідчить про відсутність на Буковині серйозного бізнесу. Так 86% власних надходжень становить ПДФО, при цьому понад половину цієї статті доходів забезпечують працівники бюджетних установ.
За інформацією департаменту фінансів ОДА, проект бюджету є збалансованим і забезпечує потребу по захищеним статтям видатків в умовах підвищених соціальних стандартів, тарифів і цін. Зокрема, він враховує зростання мінімальної зарплати з 1 січня до 3723 гривень.
Серед особливостей - передача на обласний бюджет 7 вищих навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації, які утримувалися з коштів Державного бюджету, та нова субвенція - на будівництво, реконструкцію, ремонт і утримання автомобільних доріг загального користування місцевого значення, вулиць і доріг комунальної власності у населених пунктах в сумі 183 млн. грн.
Також продовжиться у наступному році "митний експеримент" - тобто область знову отримає кошти на ремонт доріг від перевиконання плану митницею, тільки ці кошти інакше будуть нараховуватися.
- Наша область є глибоко дотаційною і тому наш бюджет є таким, яким нам його спустили згори, - каже заступник голови громадської ради при ОДА Ярослав КИРПУШКО. – Зростанні бюджету порівняно з попереднім роком не означає, що ми стали більше заробляти. Це на місця перекладають більше видатків. Ріст місцевих доходів невеликий, а решта означає: ось вам такі заклади і гроші на них. Так у нас зараз і з об’єднаними громадами – спочатку зраділи, що більше грошей отримали, а виявилося, що і видатки додали. Зараз спостерігаємо таку тенденцію, що дедалі більше і більше видатків передають у регіони. а потім, коли ми спитаємо - де дороги, чому у школі немає грошей чи у лікарні, нам скажуть: це все ми відали в регіони, там мають зробити. А область грошей на це не має.
Також Я.Кирпушко зазначив, що зростання бюджету відстає від реальної інфляції.
Проект бюджету передано на затвердження обласній раді, яка має розглянути його орієнтовно 21 грудня.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
14-12-2017, 17:02
0
1 034