RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |

Пасічник з Буковини порадив, як обирати та купувати натуральний мед

Бджолярі радять купувати мед у перевірених пасічників і не завжди пробувати його на смак.

Голова Асоціації виробників продуктів бджільництва "Буковинський бджоляр" Василь ПАЛАМАР
каже, що найважливіше під час купівлі меду – знайти совісного пасічника. Візуально майже неможливо визначити, чи натуральний мед. Це достовірно можна побачити після лабораторних досліджень. Тому гарантія якості – чесне слово пасічника.

Якщо мед не кристалізується – був перегрітий

– Бажано мати знайомих, які цим займаються і яким можна довіряти. Якщо таких у вас немає – купуйте на ринку. Стежте за тими продавцями, які стоять на ринку постійно. Конкуренція досить висока. Ті, що постійно продають мед, цінують свою репутацію і точно вас не обдурять, – розповідає пасічник.
Часто покупці оцінюють мед тільки за зовнішнім виглядом. Якщо мед кристалізується чи вже не рідкий – оминають його. Пасічник каже, що це неправильно, адже натуральний мед має кристалізуватися.
– У наших умовах тільки мед з акації лишається рідким. Якщо він не чистий, а і з інших трав – він також буде кристалізуватися. Це нормальний процес, і так має бути, – запевняє пасічник. – Стежте, щоби мед був однорідним. Не має бути багато шарів. Їх наявність може свідчити про те, що мед був перегрітий, і тоді він може не кристалізуватися, адже корисні сполуки, які це роблять, убиті.
Основне під час купівлі меду – пробувати його на смак. Ви не маєте відчувати карамельного запаху і смаку.

– Всі бджолярі радо дадуть вам спробувати їх продукт. Це робиться не тільки для того, аби ще раз запевнитися у натуральному смаку, а й для того, аби ви перевірили, чи підходить вам цей продукт. Мед буває різний, із різних трав і квітів, кожному подобається різне, – розповідає пан Василь.

Інших способів перевірити на ринку мед на натуральність немає. Всі види різні за консистенцією, кольором та запахом, тож єдиних критеріїв якості немає.

Натуральний мед не пліснявіє, там є цукор

Середня ціна за літр меду зараз становить 150 гривень. Найдорожча – "акація", найдешевший мед – із соняшнику та ріпаку.

– Ціни – умовні, адже кожен пасічник намагається продати свій продукт і робить знижку. Те, що мед із соняшника найдешевший, не означає, що він поганий. У Європі це найцінніший сорт, але в Україні соняшнику багато, тому і ціна відповідна. Акація дорога, вона іншої консистенції і не кристалізується, – розповідає В. Паламар.

Кажуть, мед не має терміну придатності, проте краще його споживати свіжим.

– Його знаходили і в пірамідах – і він був придатний до споживання. Та все ж, краще їсти його протягом року чи двох. Він буде якісний і на третій, і на десятий рік, проте корисних властивостей буде менше. Вони з часом втрачаються і лишаються тільки цукри,– пояснює пасічник.

За високої вологості мед може бродити. Так не має бути, але це свідчить про те, що він натуральний.
– Він бродить, якщо у ньому високий вміст вологи. Можливо, його зібрали недостатньо спілим, та це не означає, що він не натуральний. Цукор не бродить, він пліснявіє. Тож якщо там будуть домішки – мед дасть про це знати, – розповідає В. Паламар

Він також наголошує, що найбільш багатим на вітаміни є не мед із банки, а "забрус".

– Коли мед із частинками воску, він набагато корисніший. Справа у тому, що коли бджола запечатує рамку із медом, вона виділяє певні речовини, аби мед не зіпсувався і тримався свіжим. Ці речовини зберігаються у воску і мають сильні антисептичні властивості. Для дітей цей мед найкращий, – запевняє бджоляр.

Ціни за літр меду в Україні (грн)
Акація, темний мед – 200-250
Липа, гречка і різнотрав’я – 170-180
Ріпак та соняшник – 130-150
Редактор: diana_vataman
25-11-2017, 19:30
Коментарів 0 Переглядів 2 750

Фото ілюстративне

Понад 15 країн світу є споживачами продуктів із нашого краю


Внаслідок аварії кермувальник загинув на місці події, а пасажир отримав травми
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

Олена Рєпіна – випускниця Міжнародної програми "Капеланська академія"


«По ліки їду дев’ять кілометрів». Блог Людмили Осадчук
Як живуть мешканці села Чорнівка, яке приєднали до Чернівецької територіальної громади
Долар не буде вищим за 47 гривень. Блог Богдана Сторощука
Які будуть ціни, курс долара та інфляція у 2025 році
ВІДЕО Переглянути все відео

Паровоз не курсував уже понад 60 років

Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.

"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.

Кожен маленький гість отримає солодкий подарунок за віршик чи талант. Варто лиш продекламувати віршик чи розповісти, яким чемним був цього року.