У міському центрі зайнятості Чернівців розповідають, що мають чимало вакансій для робітників, а кількість вакансій за останній рік значно зросла. Тепер більше вакансій, ніж безробітних.
– Серед безробітних, які перебувають на обліку у центрі зайнятості, 75 відсотків, які займали посади службовців, – бухгалтери, економісти, юристи, менеджери, торгові представники. І лише 23 відсотки – це робітничі місця, – розповідає
заступник директора Чернівецького міського центру зайнятості Ольга Прудченко. – Різниця співвідношення завжди була, але не така критична.
Роботи вистачаєУ центрі зайнятості зазначають, що для робітників – чимало пропозицій і зарплата вища, ніж у юристів та економістів.
– На підприємство шукають фрезерувальника і пропонують 13,5 тисяч гривень, – розповідає Ольга Прудченко. – Охочі є. Але працедавці просять людину з досвідом роботи, яка може працювати на станках із програмним забезпеченням.
Ольга Прудченко перелічує професії, яких шукають працедавці: верстатник деревообробних верстатів, водії на водоканал, міськШЕП, теплокомуненерго, електрогазозварювальники на водоканал, залізницю, двірники.
– Та найбільше потребують у Чернівцях швачок, але вони до нас не звертаються, – каже Ольга Прудченко. – Шукають кухарів та кухонних працівників у приватні підприємства, школи та садки. Одне слово, роботи – повно. Навіть не хочу чути, коли кажуть, що немає роботи. Щоправда, люди не завжди погоджуються йти працювати за цими вакансіями. Більшість не влаштовує рівень зарплати. Наприклад, є вакансія продавця, а пропонують 3200 гривень.
Загалом же середня зарплата по робітничих професіях – 4-5 тисяч гривень. Але все ж більшість людей вдається працевлаштовувати – через це зменшилася кількість безробітних.
Найвищі зарплати для швачокНа сайті центру зайнятості найбільше працівників потребують у Чернівцях – понад тисячу вакансій. У районах – до десяти вакансій, у Хотинському – 28.
У Чернівцях масово шукають працівників у комунальні заклади: садочки, водоканал, міськШЕП.
На водоканалі є майже 70 вакансій. Підприємство потребує електрогазозварників, токарів, слюсарів аварійних робіт, електромонтерів, водіїв. Погоджуються навіть брати працівників без досвіду. Середня зарплата – чотири тисячі гривень.
У міськШЕПі не вистачає водіїв. Потребують 15 водіїв, зарплата – приблизно п’ять тисяч гривень. Хоча переважно комунальні підприємства пропонують безробітним мінімальну зарплату 3200 гривень.
Зарплату майже чотири тисячі гривень пропонують для двірників у приватне підприємство, яке обслуговує вулицю Руську. Робочий день з 06.00 до 14.00.
У приватних підприємствах пропонують вищу зарплату. Зокрема є вакансії водіїв із зарплатою вісім тисяч гривень, але хочуть стаж роботи більше п’яти років і наявність прав категорії F. Шукають кухаря у ресторан. Головна умова працевлаштування – вміння приготувати їжу смачно. Окрім зарплати у п’ять тисяч гривень, обіцяють і премії.
Та найбільше пропозицій для швачок із зарплатою вісім тисяч гривень.
А ось для службовців є лише поодинокі пропозиції. Є кілька пропозицій для бухгалтерів та менеджерів. Зокрема бухгалтерам пропонують "мінімалку" – 3200 гривень, менеджеру зі збуту – 4100 гривень. Найвища зарплата серед пропозицій для керуючого відділенням банку – десять тисяч гривень. Юристів та економістів шукають дуже рідко.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
4-11-2017, 15:03
0
2 631