RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » Новини Чернівців » Лікар радить буковинцям, як швидше адаптуватися до зимового часу

Лікар радить буковинцям, як швидше адаптуватися до зимового часу

Вже завтра, рано вранці, 29 жовтня о 04:00 за київським часом в Україні загалом, і на Буковині зокрема, переведуть годинники на зимовий час, тобто на годину назад. Експерти запевняють, що перехід на зимовий час люди переносять легше, ніж на літній, коли стрілки годинника переводять на годину вперед.

Осінь багатьом людям здається депресивною, а переведення годинників може ще більше погіршити це відчуття і стати приводом для стресу –вважають медики.

"Якщо в людини є проблеми із серцево-судинною системою і схильність до депресій, то вона перебуває в групі ризику, – вважає завідувач фізіотерапевтичним відділенням Чернівецької міської поліклініки № 1 Іван Марчук. – Переведення годинника на зимовий час може негативно вплинути на наш організм. Так, окрім проблем зі сном, це призводить до зростання втоми, зниження імунітету, концентрації уваги, поганого настрою, загострення хронічних захворювань. У перші дні після переведення годинників різко зростає кількість інфарктів, дорожньо-транспортних пригод, викликів швидкої допомоги. Адже доведеться не тільки спати на годину більше, а й пізніше приходити з роботи, коли на вулиці вже зовсім темно, не вистачає сонячного світла. Фактично, людський організм взимку впадає "у сплячку": знижується продуктивність праці, з’являються млявість, занепад сил. Уникнути небезпеки для здоров’я можна, якщо підлаштувати свій режим дня під перехід на зимовий час. А при схильності до депресій, максимально скоротити кількість стресових ситуацій у повсякденному житті, адже будь-яка із них може зіграти роль спускового гачка. Звикання може тривати до двох-трьох тижнів".

Поради лікаря
*За кілька днів до переведення годинників краще почати лягати спати пізніше хоча б на 15-20 хвилин. Також у цей період рекомендується уникати денного сну і не пити каву в другій половині дня.
*Поживний сніданок і вранішня прогулянка допоможуть "увімкнути" в організмі потрібний час. Адже від цього ритму безпосередньо залежить робота імунної системи.
*Уникати надмірних фізичних навантажень, намагатися менше нервувати і дратуватися.
* Відводити для відпочинку та сну більше часу.
*Ввести в раціон більше продуктів, багатих на вітамін С.
*Вчіться розслаблятися. Займіться спортом. Ранкова гімнастика, біг, прогулянки на свіжому повітрі спростять перехід організму на зимовий час.
*Жодного снодійного! Якщо вам не спиться, спробуйте просто полежати та помріяти із заплющеними очима. Позитивно на сон вплинуть тепла ванна, трав’яні чаї або склянка теплого молока з медом.
*Відмовтеся від алкоголю. Це допоможе легше змістити графік сну.
*До кінця робочого дня, коли біологічний годинник вже налаштований на відпочинок, а на вулиці стемніло, постарайтеся залишити на вечір щось легше, замість того, щоб мучити організм важкою розумовою працею.
*Потіште себе чимось приємним, смачненьким, обновкою. Це дозволить вашому організму виробляти ендорфіни – гормони щастя і задоволення.

Довідка
Літній та зимовий порядок обчислення часу вперше було запроваджено у Великій Британії в 1908 році для економії та раціональнішого розподілу електроенергії впродовж доби.
Зараз двічі на рік стрілки годинника переводяться в понад 100 країнах світу. В останню неділю березня – на годину вперед, а в останню неділю жовтня – на годину назад.
Це необхідно для того, щоб наблизити адміністративний час до сонячного.
Редактор: Sasha_Yu
28-10-2017, 18:57
Коментарів 0 Переглядів 1 719


У Чернівціобленерго оприлюднили графік на завтра


Хоч і загальна кількість відвідувачів зменшилася порівняно з минулим роком, інтерес іноземців зріс.
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
Замість саміту миру – варіанти капітуляції. Блог Ярослава Волощука
Ви помітили, що останніми днями на єдиному марафоні поменшало розмов про другий та наступні саміти миру?
ВІДЕО Переглянути все відео

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.